X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Inspiracje kulinarne w mediach społecznościowych

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

blogi kulinarne na Instagramie

reklama

Moda na gotowanie w Polsce nadal trwa, a internet wciąż jest jednym z głównych źródeł szukania nowych inspiracji i przepisów kulinarnych. Blogerzy, vlogerzy i marki do promocji swoich pomysłów kulinarnych świetnie wykorzystują media społecznościowe. NapoleonCat postanowił sprawdzić, które profile na Facebooku i Instagramie, które cieszą się największą popularnością.

Top 10 Instagram

Instagram jest wręcz rajem dla miłośników jedzenia w internecie. W końcu oczami również jemy. Możliwości najpopularniejszego portalu fotograficznego świetnie wykorzystują przede wszystkim blogerzy i nadal dominują na Instagramie w kategorii kulinarnych pomysłów. Warto poznać bliżej pierwszą dziesiątkę.

1.What for breakfast – instagramowy profil bloga Co dziś zjem na śniadanie, autorstwa mieszkającej w Berlinie Marty Greber. To wręcz skarbnica inspiracji śniadaniowych – zarówno dla miłośników śniadań na słodko, jak i dla tych, którzy gustują w bardziej wytrawnych smakach. Przykład na to, jak podawać jedzenie za pomocą pięknych fotografii i artystycznych kompozycji.

  1. Kwestia smaku – blog kulinarny pod tą samą nazwą, prowadzony przez panią Joannę, zawiera zróżnicowane przepisy łączące rozmaite style, smaki, techniki przygotowania, pomysły na potrawy polskie, jak również dania z kuchni zagranicznej: włoskiej, śródziemnomorskiej, czy typowo orientalnej. Autorem niezwykłych fotografii, prezentowanych na instagramowym profilu jest natomiast mąż pani Joanny.

3.Jadłonomia – profil bloga Marty Dymek, poświęconego kuchni roślinnej. Prezentując wiele coraz to nowych przepisów (nie tylko) dla wegetarian i wegan, autorka świetnie udowadnia, że dieta bezmięsna może być smaczna, prosta i zróżnicowana. A do tego podana w bardzo apetyczny sposób – zdjęcia Marty zdecydowanie zachęcają do odwiedzenia bloga.

4.Eliza Morawska – autorka bloga White Plate. Jej instagramowy profil pełen jest wspaniałych, wręcz wysmakowanych fotografii. Przepisy na blogu natomiast są dodatkowo wzbogacone mini-opowieściami o życiu, ulubionych smakach, czy miejscach, w których bywa autorka i z których czerpie inspiracje.

5.Make cooking easier – instagramowe konto i prowadzony pod tą samą nazwą blog autorstwa Zosi Cudny to kolejny przykład na świetne połączenie pasji gotowania i fotografii. Make Cooking Easier to piękne zdjęcia z domowej kuchni, jak również z podróży, spotkań rodzinnych, a nawet warsztatów kulinarnych.

  1. Moje Wypieki – fotograficzny profil bloga Doroty Świątkowskiej, która zdecydowanie osładza nam życie. Blog jest wręcz skarbnicą wiedzy o wypiekach, od chlebów i bułeczek, przez pyszne ciasta, muffinki, galaretki, po lody, granole, torty, bezy i inne desery.

 

  1. thereshecooks – czyli instagramowe konto bloga gotujebolubi.pl. Autorka, Monika Walecka, oprócz gotowania, pasjonuje się również fotografią i stylizacją jedzenia, co widać na publikowanych na Instagramie zdjęciach.
  2. Piotr Ogiński – autor kulinarnego vbloga @kochamgotować na Instagramie jest już obserwowany przez ponad 44 tys. osób.
  3. Waniliowa chmurka – to jedno z kont, które oferuję masę pięknie wyglądających zdjęć jedzenia, ale również fotografii pokazujących życie autorki – Agaty Nowickiej. Różnorodną tematykę zdjęć, które nie ograniczają się tylko do kuchni, ani artystycznie skomponowanych potraw i ich składników, łączy jedna pasja – gotowanie.

10.Minta Eats – profil blogu kulinarnego, którego autorem jest Małgorzata Minta – entuzjastka gotowania, miłośniczka kuchni włoskiej i śniadań, dziennikarka kulinarna, ale również specjalistka od mediów społecznościowych.

TOP 10 Facebook

Nieco inaczej sytuacja wygląda na Facebooku, gdzie wśród największych stron publikujących kulinarne inspiracje, znalazły się już strony należące do marek, czy przez nie sponsorowane, np., przepisy.pl (818 439 fanów) czy Winiary (458 162 fanów). W rankingu znalazłaby się również strona Kamis.Życie ze smakiem (z liczbą fanów: 145 800), jednak publikowane są na niej dużo bardziej zróżnicowane treści, a przepisy stanowią tylko ich część.