X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak internauci gotowi są odwdzięczyć się za content premium?

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

premium content

reklama


Jak pokazują wyniki badania powszechny content  coraz częściej jest dla internautów niewystarczający i poszukują oni  ekskluzywnych treści – aż 73% internautów jest w stanie zrewanżować się za tego typu treści. Nie mają oni też większego problemu z udostępnianiem swojego adresu email w celu uzyskania dostępu do treści premium w internecie. Ta zależność, to świetna informacja dla klientów korzystających z usług firm e-mail marketingowych.

„Możliwość otrzymania w sieci atrakcyjnej treści, do której nie wszyscy mają dostęp, to kusząca perspektywa. Być pierwszym w czasach, w których większość informacji jest na wyciągnięcie ręki, wiedzieć więcej od innych – to wystarczające powody do płacenia za content” – tłumaczy Paweł Lesiak, Head of Email Marketing w LeadR. – „Oszczędność każe nam dążyć do zdobycia dóbr jak najniższym kosztem. Adres e-mail nie jest wygórowaną ceną za dostęp do wartościowej treści, dlatego internauci chętnie się nim dzielą. To świetna informacja i zarazem wskazówka dla klientów korzystających z usług firm takich jak LeadR, zajmujących się e-mail marketingiem, lead generation i monetyzacją baz danych. Treści powinny być odpowiednio stargetowane, a co za tym idzie, dostępne dla wybranych. Dlatego też wkraczamy z naszą ofertą w obszar marketingu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu content będzie dostarczany do odpowiedniego odbiorcy w adekwatnej sytuacji i czasie.”

 

Za jaki typ treści najchętniej się odwdzięczamy?

Internauci najchętniej rewanżują się za tekst i materiały video, a najrzadziej za materiały typu audio. Miejsce interakcji z płatnym contentem[1] to przede wszystkim laptop oraz komputer stacjonarny. Urządzenia mobilne (smartphone, tablet) są znacznie mniej popularne. Wskazuje to na duże znaczenie dostosowania contentu do urządzenia, na którym dochodzi do interakcji z użytkownikiem. Content powinien być czytelny i łatwo dostępny.

Skąd czerpiemy content premium oraz jaka tematyka nas interesuje?

Treści od marek, a także artykuły (zarówno z serwisów tematycznych jak i portali informacyjnych) cieszą się największą popularnością wśród internautów, którzy zdecydowali się „zrewanżować” za content.

Pod względem tematyki contentu, całkiem chętnie dajemy coś „od siebie” za materiały edukacyjne – ta kategoria wyróżniła się na tle pozostałych, których popularność ukształtowała się na podobnym poziomie. Niski poziom wyników contentu kulinarnego (24%) nie zaskakuje z uwagi na dużą popularność darmowego contentu o tej tematyce (blogosfera, strony marek i sklepów spożywczych z przepisami). Podobnie jest w przypadku treści o tematyce DIY (blogosfera, portale internetowe, YouTube).

Co wyróżnia treści, za które się „odwdzięczamy”?

Przede wszystkim ich elitarność (treść tylko dla subskrybentów), specjalizacja (treści pochodzące od specjalistów tematu lub autorytetów), a także atrakcyjna forma przekazu – internauci najczęściej przyznawali, że treści, za które zdarzyło się im udostępnić swój adres email, posiadały właśnie te cechy. W przypadku chęci podzielenia się informacją ze znajomymi (udostępnienie contentu), kluczową rolę odgrywa specjalizacja treści oraz atrakcyjna forma. Jeżeli chcemy, żeby internauci dzielili się naszą treścią z innymi, powinniśmy zadbać o te aspekty przekazu. Z kolei cechy takie jak treści pochodzące od popularnych autorów oraz interaktywność przekazu, rzadko kiedy są elementami, które wyróżniają content na tyle, by internauci chcieli się za niego „odwdzięczać”.

Pełny raport z badania dostępny jest na stronie.

O badaniu: Badanie zostało zrealizowane metodą kwestionariuszową na próbie 452 osób – dane deklaratywne zebrano od osób zapisanych do baz mailingowych LeadR, tj. takich, które w ciągu ostatniego miesiąca podały swój adres email, udostępniło treść w mediach społecznościowych lub zapłaciło za dostęp do contentu. Celem badania było wykazanie w jaki sposób internauci odwdzięczają się za content premium, jakie warunki powinna spełniać treść, by internauci chcieli uzyskać do niej dostęp oraz jaka tematyka contentu premium jest dla nich najbardziej atrakcyjna.

IRCenter to firma specjalizująca się w badaniach i konsultingu marketingowym w obszarze digital i interactive. Głównym zakresem działalności spółki jest realizacja badań marketingowych i społecznych, doradztwo strategiczne w zakresie obecności marek w mediach interaktywnych oraz rozwój narzędzi badawczych w obszarze interactive oraz mobile. Eksperci IRCenter są członkami Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii oraz międzynarodowej organizacji ESOMAR. Firma działa w Polsce, Czechach, Rumunii, Niemczech, Holandii, Francji, Rosji i na Węgrzech. Więcej o IRCenter i badaniach na stronie www.ircenter.com

LeadR to agencja interaktywna, specjalizująca się w e-mail oraz database marketingu. Obsługuje bazy danych zapewniając swoim Klientom regularny zysk. LeadR monetyzuje 15 mln rekordów w bazach Partnerów oraz 2,5 mln rekordów we własnych zbiorach. Firma kompleksowo realizuje kampanie mailingowe w oparciu o targetowanie behawioralne. Tworzy kreacje, zapewnia obsługę techniczną, prowadzi consulting. Więcej o LeadR na stronie: www.leadr.pl

[1] Rozumianym szeroko (tj. dokonanie płatności, udostępnienie treści w mediach społecznościowych, pozostawienie adresu email)