X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak poradzić z trollami: krótka instrukcja na zdjęciach

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Trolling

reklama


Kim są trolle i co zrobić, jeśli pojawią się bez zaproszenia w komentarzach.

Trolling internetowy stał się tak wszechobecny, że ludzie, słysząc o trollach, najpierw przypominają prowokatorów sieciowych, a dopiero potem „ładne dziewczyny” ze skandynawskich mitów. Patrząc na słownik angielsko-polski, możesz dowiedzieć się, że słowo „trolling” pochodzi od angielskiego „trolling for fish”, oznaczającego „łowienie na haczyk”. Haczyk jest tutaj odniesieniem do zaczepnych wypowiedzi „trolla”. I rzeczywiście, współczesne trolle w sieciach społecznościowych rzucają „przynętę” w formie prowokacji i obelg w komentarzach. Ich haczyk to użytkownicy, którzy wdali się w sprzeczkę z nimi i próbują coś im udowodnić poprzez spienienie w ustach. Trolle łapią innych użytkowników, których z pogardą nazywają „chomikami”.

Jak wyszukać trolla

  1. Troll po prostu obraża swoich rozmówców, ciągle używa przekleństw, wulgaryzmów, obrażliwych słów.
  2. Dla trolla nie jest ważnym temat rozmowy. Jego celem jest drażnić przeciwnika w jakikolwiek sposób i powodować mu negatywne emocje. Tak więc troll jest zatwierdzony kosztem innych.
  3. Troll rozwodzi demagogię, demonstrując swoją wyimaginowaną wiedzę na dowolny temat. On nigdy nie przyzna, że coś robi nie ma racji.

Co z takimi robić

Główną zasadą postępowania z trollami jest ich niekarmienie, to znaczy nie wdawanie się w kłótnię z nimi. Jeśli to nie pomoże, oto instrukcja od PublBox.

Upewnij się, że jest to troll, a nie obrażony klientUżyj humoru, aby rozładować sytuacjęBądź grzecznyNajpierw ostrzeż trollaJeśli Troll się nie uspokoił, zablokuj go