X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Łukasz Wasiuta nowym dyrektorem w Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

reklama


W rezultacie trwającego kilka tygodni procesu rekrutacji i selekcji z dniem 13 grudnia 2021 r. stery działu komunikacji i promocji instytucji, która od 30 lat wspiera leczenie dzieci chorych na raka z całej Polski przejął Łukasz Wasiuta. Annie Apel, Prezes Zarządu Fundacji, zależało na znalezieniu managera charakteryzującego się nie tylko wieloletnim doświadczeniem biznesowym, ale również wysoką wrażliwością na potrzeby dzieci oraz ich rodziców.

Fundacja jest obecnie na etapie opracowania nowej strategii. Planujemy rozpocząć innowacyjne projekty, które będą wspierać dzieci i ich rodziców w chorobie nowotworowej z kliniki „Przylądek Nadziei”- lokalnie, ale również na terenie całego kraju – mówi Anna Apel Prezes Zarządu Fundacji „Na Ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. – Dążymy również do pozyskania nowych partnerów w wielu obszarach. W związku z tym szukaliśmy osoby o podejściu biznesowym, posiadającej kompetencje z obszaru promocji i marketingu oraz doświadczenie w realizowaniu ogólnopolskich projektów. Łukasz Wasiuta to idealna osoba na stanowisko dyrektora ds. komunikacji i promocji. Jestem pewna, że jego wiedza, umiejętności i predyspozycje pozwolą nam jeszcze lepiej wypełniać misję Fundacji – dodaje Anna Apel

W polskim środowisku marketingowo-biznesowym Łukasz Wasiuta to rozpoznawalna postać. Był managerem w największych wrocławskich agencjach public relations jak również współzałożycielem jednej z agencji marketingowych a po godzinach spełnia się jako redaktor naczelny „Akademii Kulinarnej od nauki do sztuki kulinarnej”.

Powołanie na to stanowisko to dla mnie wielki zaszczyt i zobowiązanie. Po ponad 12 latach pracy w biznesie, zdecydowałem się włączyć w działalność jednej z czołowych instytucji dobroczynnych w Polsce. Angaż do Fundacji to dla mnie osobiste wyzwanie i nowy rozdział w życiu. – mówi Łukasz Wasiuta. – W nowej roli wykorzystam moje doświadczenie w budowaniu długotrwałych relacji medialnych oraz biznesowych, które przynosiły konkretne rezultaty i miały pozytywny wpływ na przedsiębiorstwa i instytucje, z którymi dotąd współpracowałem. Obok doświadczenia wniosę w działalność działu komunikacji i promocji myślenie strategiczne, kreatywność oraz filozofię współtworzenia projektów z partnerami z różnych sektorów – zapowiada Łukasz Wasiuta. – Bardzo liczę, że wspólnie z całym zespołem wzniesiemy Fundację na wyższy poziom.