X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pierwszy bieg z lusterkami wstecznymi dla biegaczy

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Pierwszy bieg z lusterkami wstecznymi dla biegaczy

reklama

W Wings for Life World Run nie ma określonego dystansu, czasu ani mety biegu. Każdy z uczestnikowi kończy wyścig w momencie, gdy wyprzedzi go samochód zamykający bieg. Podczas zeszłorocznej edycji zwycięzca przebiegł 79,90 km.

– Testuję lusterko już od kilku dni. Na początku byłem sceptyczny, jednak po kilku dniach treningu nie wyobrażam sobie Wings for Life World Run bez niego. Każdy, kto myśli o starcie, powinien się w nie zaopatrzyć. Można biec bez butów, ale bez lusterka? Nie ma takiej opcji – tłumaczy w nagraniu Adam Klein, dyrektor sportowy Wings for Life World Run.
– Zostałam jednym z pierwszych testerów tego niezwykłego lusterka i wiem, że z pewnością zabiorę je na bieg w tym roku. Wierzę, że pomoże mi znów wygrać, a przede wszystkim pobić swój poprzedni rekord – dodaje Dominika Stelmach, zwyciężczyni Wings for Life World Run w Polsce.
Ta nietypowa kampania stworzona przez VML Poland zachęca do wzięcia udziału w biegu na ogromną skalę. Wings for Life World Run odbędzie się jednego dnia, dokładnie w tym samym momencie, na sześciu kontynentach. Polska edycja biegu wystartuje 8 maja o godzinie 13:00 w Poznaniu.
Bieg organizowany jest przez fundację charytatywną Wings for Life, której misją jest odnalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. 100 procent opłat startowych przeznaczonych jest na badania nad rdzeniem kręgowym.