X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Szwedzki Clar nowym właścicielem Loando

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Od lewej: Tomasz Kowalski, Maciej Suwik, Tymon Zastrzeżyński

reklama


Szwedzka Clar Group, działając poprzez lokalną spółkę Akredo, nabyła 100% udziałów w spółkach Grupy Loando i należących do nich projektach m.in. aff44.com, pozyczkaportal.pl, loando.pl, Loando Direct. Nadrzędnym celem strategicznym tej transakcji jest zrewolucjonizowanie rynku pośrednictwa w Polsce oraz w regionie CEE, tak aby stał się on technologicznym ekosystemem na miarę wyzwań stawianych przez nowoczesne platformy e-commerce i sieci społecznościowe. 

Polska jako rynek z dużym potencjałem wzrostu branży consumer finanse, jest jednym z sześciu krajów (obok Brazylii, Hiszpanii, Francji, Singapuru, Arabii Saudyjskiej), w którym szwedzki inwestor z powodzeniem rozwija swoje biznesy. Akwizycja Loando umożliwi przejętej Spółce dalszy rozwój w zakresie wzbogacenia oferty o nowe produkty i rozwiązania procesowe, otwarcia się na nowe kanały sprzedaży, a także wpłynie na większą ekspansję na rynki zagraniczne. Dotychczasowi właściciele Loando nadal pozostaną za sterami firmy i będą odpowiedzialni za zarządzanie wszystkimi działaniami biznesowymi oraz operacyjnymi we współpracy z nowym inwestorem. 

Clar Group chce uczestniczyć w rozwoju polskiego rynku pośrednictwa oraz wejść na nowe rynki CEE. Akwizycja lidera kanału online w Polsce, jakim jest Grupa Loando, pozwoli zrealizować te cele. Jestem przekonany, że osiągniemy to dzięki połączeniu doświadczeń zespołu CLAR z wiedzą i kompetencjami Tymona i Macieja oraz ich zespołów - mówi Tomasz Kowalski, przedstawiciel Clar Group w Polsce.

Analizowaliśmy polski rynek fintechowych rozwiązań sprzedażowych od dłuższego czasu. Jesteśmy przekonani, że model działania realizowany przez Loando oraz dotychczasowa strategia Grupy są w pełni spójne z naszymi prognozami co do kierunków rozwoju branżymówi Kristian Jacobsson, CEO CLAR Group. - Jeszcze w 1Q b.r. zaprezentujemy wspólnie z Zarządem nową strategię działania
i rozwoju Grupy – dodaje Kristian Jacobsson. 

Jednym z głównych biznesowych celów Loando jest rozwój oferty i mocniejsza współpraca z bankami w celu wdrożenia nowych kategorii produktowych. Nie zapominamy przy tym o Partnerach z rynku pozabankowego oraz współpracujących z nami wydawcach. Jesteśmy przekonani, że przy wsparciu Clar Group będziemy mogli szybciej i efektywniej wdrażać rozwojowe projekty a także budować nową wartość usług dla Partnerów – komentuje Tymon Zastrzeżyński, Członek Zarządu Loando.

 

Grupa LOANDO

Grupa Loando to ekosystem rozwiązań i podmiotów funkcjonujących w branży consumer finance. Tworzą go, między innymi, lider online’owego rynku brokerów finansowych oraz jedna z największych sieci afiliacyjnych w Polsce. Grupa Loando działa również na rynkach zagranicznych m.in. w Hiszpanii, Czechach Ukrainie, Rosji i Meksyku. W Polsce posiada portfel 1,5 miliona klientów i agreguje ofertę ponad 70 instytucji finansowych. Więcej informacji na loandogroup.com 

Clar Group

Clar Group to szwedzki Venture Builder z centralą w Sztokholmie. Swoją aktywność rozpoczął w 2016 roku. Jego założycielami są Kristian Jacobsson oraz Ivar Schmidt, związani z sektorem finansowym i technologicznym, którzy w swojej karierze założyli kilka firm. Clar Group od kilku lat inwestuje w fintechowe spółki z branży consumer finance na całym świecie, na wszystkich etapach rozwoju. Inwestycjami zarządza w modelu „hands-on”, wykorzystując swoje globalne środki techniczne, finansowe i operacyjne w celu budowania przewag konkurencyjnych. Obecnie działa na czterech kontynentach, agresywnie rozszerzając swój model biznesowy na rynki Europy Środkowo- Wschodniej.