X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zonda otrzymuje licencję w Kanadzie jako pierwsza europejska giełda kryptowalut

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Przemyslaw Kral and Kamil Sikorski

reklama


Zonda otrzymuje licencję w Kanadzie jako pierwsza europejska giełda kryptowalut

20.01.2022 – Zonda, jedna z największych europejskich giełd walut cyfrowych z ponad milionem aktywnych użytkowników, ogłosiła dziś, że stała się pierwszą europejską giełdą kryptowalut, która otrzymała licencję na działanie w Kanadzie. Wejście giełdy kryptowalut na nowy kontynent to naturalny krok, wynikający z realizacji strategii globalnej ekspansji.

Licencja, przyznana przez Financial Transactions and Reports Analysis Center of Canada (FINTRAC), daje Zondzie możliwość działania w kraju jako Money Services Business (MSB). Otrzymana licencja zobowiązuję Zondę do realizacji określonych zobowiązań z zakresu zwalczania prania pieniędzy i przeciwdziałania finansowania działalności terrorystycznej w Kanadzie.

Wszystko to oznacza, że już niedługo Kanadyjczycy będą mogli bezpiecznie handlować ponad 60 kryptowalutami i tokenami w parach z walutami fiat (EUR, USD, GBP i PLN), stablecoinami (USDT i USDC), a także BTC i ETH.Możliwości te będą dostępne w zgodzie z przepisami prawa, dzięki regulacjom, pod które podlega Zonda jako giełda działająca na licencji estońskiej i kanadyjskiej.

– Kanada od dawna jest pionierem w zakresie przepisów prawnych dostosowanych do nowej rzeczywistości. To pierwszy kraj, który proaktywnie podszedł do uregulowania świata kryptowalut – już w 2014 roku uchwalił ustawę o walutach cyfrowych. Od tamtego czasu konsekwentnie utrzymuje on otwarte podejście do sektora kryptowalutowego, zarazem dbając o bezpieczeństwo inwestorów. Aplikowanie o kanadyjską licencję było dla nas naturalnym krokiem w ramach planów globalnej ekspansji, które systematycznie realizujemy. Docelowo chcemy być obecni na całym świecie, wszędzie działając w ramach odpowiednich przepisów prawa – podkreśla Kamil Sikorski, Chief Growth Officer i Poland Country Head w Zondzie.

– Każdy nasz kolejny krok poza Europą wiąże się z realizacją naszej misji. Chcemy być liderem w branży kryptowalutowej jako w pełni regulowana giełda, która upraszcza korzystanie z cyfrowych innowacji. Nowa generacja użytkowników kryptowalut zwraca szczególną uwagę na to, czy korzysta z rozwiązań, które są zgodne z przepisami prawa – a my chcemy im to umożliwić. Z tego względu współpracujemy z organami regulacyjnymi na całym świecie, aby być jeszcze bardziej przejrzystymi w naszym działaniu i razem zmieniać świat finansów – dodaje Kamil Sikorski.

Dla ponad miliona obecnych klientów Zondy, kanadyjska ekspansja zaowocuje jeszcze lepszą płynnością rynków dostępnych na giełdzie, dzięki napływowi nowych użytkowników. Kolejnymi krokami podejmowanymi przez Zondę będzie udostępnienie szerszego asortymentu usług takich jak nowa platforma i aplikacja do handlu, czy nowe narzędzia handlowe – zarówno dla firm, jak i inwestorów. Wdrożenie wszystkich tych funkcjonalności jest planowane jeszcze w tym roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.zondaglobal.com

O Zondzie:

Zonda z ponad 1 milionem użytkowników jest jedną z największych giełd walut cyfrowych w Europie. Firma została założona w 2014 roku i jest regulowana przez estońską jednostkę analityki finansowej (FIU). Giełda stosuje surową politykę przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Firma zapewnia bezpieczeństwo i ochronę depozytów oraz transakcji w ramach platformy, stosując rygorystyczne procedury Anti-Money Laundering (AML) i Know Your Customer (KYC).

Użytkownicy giełdy Zonda mogą dokonywać transakcji w ponad 60 walutach cyfrowych oraz tokenach w parach z walutami tradycyjnymi (EUR, GBP i PLN), stablecoinami (USDT i USDC) oraz BTC i ETH. Zonda nieustannie rozwija i poszerza swoją działalność, co zaowocowało powstaniem takich produktów, jak Zonda Kantor FIAT oraz Zonda Pay.

Misją Zonda jest demokratyzacja dostępu do kryptowalut poprzez opracowanie prostych, intuicyjnych narzędzi, programów edukacyjnych i struktur regulacyjnych, które pomogą użytkownikom w pewnym i bezpiecznym inwestowaniu oraz korzystaniu z kryptowalut.

Aby dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w cyfrowe aktywa, wejdź na stronę www.zondaglobal.com.