X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kto wygra wybory w USA?

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Infografika Wybory USA 2016

reklama


Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych wywołują ogromne emocje na całym świecie. 8 listopada o najwyższy urząd w USA zmierzą się m.in. kandydatka demokratów, Hillary Clinton, oraz republikanin Donald Trump. To jedno z nich zostanie 45. Prezydentem Stanów Zjednoczonych.

W ostatnich miesiącach media co rusz publikowały wyniki sondaży, prawdopodobne scenariusze po zwycięstwie któregoś z kandydatów, a nawet przywoływały notowania nowojorskiej giełdy, które mają być zwiastunem wyniku wyborów. Kolejne debaty prowokowały do komentarzy także w Polsce, czego dowodem może być zainteresowanie internautów wydarzeniami politycznymi w USA.

Jak pokazują dane dotyczące liczby wyszukiwań fraz związanych z Donaldem Trumpem i Hillary Clinton, kandydaci największych ugrupowań idą ramię w ramię po urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych. W sierpniu zainteresowanie republikaninem było znacznie większe niż kandydatką demokratów. Fraza Donald Trump była wówczas wyszukiwana aż 60 500 razy, kiedy Hillary Clinton 33 100 razy. We wrześniu Clinton dogoniła jednak Trumpa, osiągając liczbę wyszukiwań równą 74 000.

O tym, że wybory prezydenckie w Stanach budzą emocje również za oceanem świadczą także inne zapytania wpisywane w pole wyszukiwarki. W samym tylko wrześniu Polacy poszukiwali informacji na temat prezydentów USA aż 12 100 razy, debaty prezydenckiej w USA 9 900 razy oraz wyborów prezydenckich w USA 5 400 razy. Dużym zainteresowaniem cieszą się również poprzedni prezydenci Stanów Zjednoczonych, wśród których prym wiedzie oczywiście ustępujący prezydent Barrack Obama z liczbą 18 100 wyszukiwań we wrześniu.

Media co rusz donoszą o wzrostach i spadkach poparcia dla przedstawicieli dwóch największych ugrupowań. My przedstawiamy, jakich jeszcze informacji związanych z wyborami 8 listopada szukamy w Google. Zachęcamy do zapoznania się z infografiką!