X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowy członek w zarządzie Golden Eggs Studio S.A.

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Paweł Czarnecki CEO Golden Eggs Studio i Marek Szymczakowski vce Prezes Zarządu Golden Eggs Studio

reklama


Golden Eggs Studio S.A., polski producent gier komputerowych, specjalizujący się w produkcjach typu indie games, poinformował o objęciu przez Marka Szymczakowskiego stanowiska wiceprezesa oraz o jego wejściu do zarządu spółki. Firma ma ambitne założenia – w 2022 i 2023 roku chce wydać łącznie 10 gier. Jeszcze w pierwszej połowie b.r. Golden Eggs Studio S.A. planuje przeprowadzenie zbiórki społecznościowej w ramach crowdfundingu udziałowego, a do końca 2022 zadebiutować na rynku NewConnect. O warszawskim studiu deweloperskim zrobiło się szczególnie głośno w momencie poinformowania branży gamingowej o rozpoczęciu prac nad Vatican Gardens (pierwotnie Pope Simulator), czyli… symulatorze życia papieskiego.

Golden Eggs Studio to warszawskie studio deweloperskie wyspecjalizowane w produkcji gier, które powstało w 2016 roku. Od 2019 spółka współpracuje z giełdowym podmiotem Ultimate Games S.A., który jest dziś jej największym udziałowcem. 12 miesięcy później do firmy dołączył Marek Szymczakowski, obejmując stanowisko Project Managera. W tym samym czasie studio zaczęło pracę nad własnymi produktami, by w 2021 roku wydać łącznie 8 gier – 5 tytułów na PC oraz 3 na platformę Nintendo. W maju tego samego roku Marek Szymczakowski awansował na stanowisko Dyrektora Operacyjnego, a ostatnio otrzymał awans na wiceprezesa oraz wszedł do zarządu spółki.

Decyzją rady nadzorczej Marek Szymczakowski wchodzi do zarządu Golden Eggs Studio S.A., obejmując również stanowisko wiceprezesa firmy. Mamy nadzieję, że jako doświadczony przedsiębiorca, doskonale sprawdzi się w nowej roli. Wierzymy, że wiedza Marka w budowaniu nowych zespołów, jak również we wprowadzaniu na rynek nowoczesnych modeli biznesowych, będzie ogromnym wsparciem dla firmy w szybko zmieniającej się branży gamingowej. To oczywiście również ogromne wyzwanie. Wierzymy jednak, że Marek mu sprosta, przybliżając naszą firmę do realizacji celów – skomentował decyzję rady nadzorczej Paweł Czarnecki, CEO w Golden Eggs Studio S.A.

Manager z doświadczeniem w wielu branżach

Marek Szymczakowski od 2012 roku z powodzeniem wprowadza produkty digitalowe na zróżnicowanych rynkach. We wcześniejszych latach pracował m.in. w Ringer Axel Springer Polska oraz Infor IT, gdzie zajmował się szeroko pojętym rozwojem biznesu oraz wprowadzaniem na rynek i rozwojem produktów cyfrowych, w tym również specjalnych usług przeznaczonych dla branży telekomunikacyjnej, e-commerce czy świadczących usługi benefitowe. W 2019 roku zdecydował się związać z branżą gamedev oraz kryptowalut.

Symulator życia papieskiego i ambitne plany GES

O warszawskim studiu zrobiło się szczególnie głośno w momencie poinformowania rynku o rozpoczęciu prac nad grą Vatican Gardens (Pope Simulator). To symulator, dający możliwość wcielenia się w głowę kościoła katolickiego, prezentujący alternatywną wersję życia stolicy apostolskiej.

Obecnie Golden Eggs Studio S.A. pracuje nad 3 tytułami, które mają być ukończone i wydane w 2022 roku. To wspomniane Vatican Gardens, a także Puppet House – gra z gatunku survival horror oraz Cooking Championship – turniej kulinarny w formie programu telewizyjnego, dający graczowi możliwość rywalizacji w 8 różnorodnych sceneriach na całym świecie. Spółka ma w planach prace nad 7 kolejnymi grami, które mają być wydane w 2023 roku.

Crowdfunding udziałowy i planowany debiut na NewConnect

 

Golden Eggs Studio S.A. planuje przeprowadzenie zbiórki społecznościowej w ramach crowdfundingu udziałowego na platformie Crowdway.pl jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku. Pierwsza typu kampania, realizowana przez poprzednika prawnego spółki (Golden Eggs Studio Sp. z o.o.), pozwoliła na pozyskanie 1,4 mln zł, realizując wszystkie zakładane cele[1]. Dzięki realizacji założeń emisyjnych sprzedaż na koniec ubiegłego roku wzrosła o 147%.

 

W planach firma ma dalszy rozwój, w czym ma pomóc wejście do końca 2022 roku Golden Eggs Studio S.A. na rynek NewConnect.[2] Awans Marka Szymczakowskiego i jego dołączenie do zarządu powinno przybliżyć spółkę do realizacji planów i wszystkich celów.

 

***

 

O Golden Eggs Studio S.A.

Golden Eggs Studio S.A. to warszawskie studio deweloperskie, które od 2019 r. współpracuje z giełdowym podmiotem Ultimate Games S.A., będącym dziś jej największym udziałowcem. W 2021 r. Golden Eggs Studio wydało 8 gier – 5 tytułów na PC oraz 3 na platformę Nintendo. W tym samym czasie, jako Golden Eggs Studio Sp. z o.o., zrealizowało zbiórkę społecznościową w ramach crowdfundingu udziałowego na platformie Findfunds.pl Pozwoliło to pozyskać 1,4 mln zł, co w rezultacie przełożyło się na realizację zakładanych celów i wzrost przychodów na koniec 2021 r. o 147 proc. W pierwszej połowie 2022 studio planuje przeprowadzenie drugiej kampanii społecznościowej na Crowdway.pl oraz wydanie w latach 2022-2023 7 kolejnych gier, w tym m.in. Vatican Gardens (robocza nazwa Pope Simulator), będącego symulatorem życia papieskiego. Spółka mocno stawia na skalowanie biznesu, realizując projekty na produkcję gier oraz minigier dla podmiotów m.in. z rynków amerykańskich i azjatyckich.

 

Kontakt dla mediów:

Paweł Sobczak, Fin & Tech Lead, PR Calling

pawel.sobczak@prcalling.pl,

+48 515 255 365

[1] Pierwsza emisja została przeprowadzona przez poprzednika prawnego Golden Eggs Studio S.A., spółkę Golden Eggs Studio Sp. z o.o.

[2] Spółka nawiązała współpracę z Autoryzowanym Doradcą oraz zwołała Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, z porządkiem obrad obejmującym uchwałę w sprawie ubiegania się o wprowadzenie akcji Spółki do obrotu na rynku NewConnect. Debiut Spółki na rynku NewConnect możliwy będzie po podjęciu uchwały przez Walne Zgromadzenie Spółki oraz po spełnieniu stosownych, wynikających z właściwych przepisów prawa i regulacji GPW, kryteriów i warunków umożliwiających wprowadzenie akcji Spółki do obrotu na tym rynku.

 

[1] Pierwsza emisja została przeprowadzona przez poprzednika prawnego Golden Eggs Studio S.A., spółkę Golden Eggs Studio Sp. z o.o.

[2] Spółka nawiązała współpracę z Autoryzowanym Doradcą oraz zwołała Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, z porządkiem obrad obejmującym uchwałę w sprawie ubiegania się o wprowadzenie akcji Spółki do obrotu na rynku NewConnect. Debiut Spółki na rynku NewConnect możliwy będzie po podjęciu uchwały przez Walne Zgromadzenie Spółki oraz po spełnieniu stosownych, wynikających z właściwych przepisów prawa i regulacji GPW, kryteriów i warunków umożliwiających wprowadzenie akcji Spółki do obrotu na tym rynku.