X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Rywalizacja między kibicami przenosi się do świata smartfonów

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Football Fans on Map - interaktywna mapa kibiców piłki nożnej

reklama


Football Fans on Map to nowa, stworzona przez polski start-up aplikacja, w której kibice piłki nożnej podbijają terytorium dla swojej drużyny na wirtualnej mapie kibiców. To nowy rodzaj wspierania drużyn, który czerpie z tradycji oznaczania terenu w realnym świecie – w odróżnieniu od graffiti, zabawa ta jest bezpieczna, legalna i angażuje do aktywnego spędzania czasu.


Darmowa aplikacja na telefon umożliwia dodanie wirtualnej wlepki piłkarskiej i przejęcie terenu wszędzie tam gdzie aktualnie się znajdujemy – np. w drodze do pracy, na meczu wyjazdowym czy też na wakacjach. Użytkownicy rywalizują z kibicami innych drużyn – jak w grze terenowej – i mogą przejmować terytorium od swoich przeciwników – fanów innych drużyn. To właśnie mobilność, interaktywność i możliwość rywalizacji odróżniają Football Fans on Map od dotychczasowych, statycznych podejść do tworzenia map kibiców. Na wirtualnej mapie możemy zobaczyć gdzie byli kibice naszej drużyny oraz kto rządzi na danym terenie. Możemy też wybrać się na spacer w nowe miejsce tylko po to, by umieścić tam naszą wlepkę.

Serwis Football Fans on Map wspiera kreatywność i twórczość kibiców dając możliwość dodawania własnych obrazków jako wlepek piłkarskich i przeniesienia tradycyjnych piłkarskich wlepek i graffiti do wirtualnej rzeczywistości.

„Aplikacja została uruchomiona niedawno i mapa dopiero powoli się wypełnia poparciem kibiców. Liczymy na to, że w niedługim czasie zyska sympatię większej liczby fanów i będziemy mogli oglądać ciekawe statystyki na mapach nie tylko Polski ale całej Europy czy świata” – mówią twórcy aplikacji.

W tej chwili aplikacja Football Fans on Map jest dostępna do pobrania w Google Play dla telefonów z systemem Android. Wkrótce ma być udostępniona także wersja na iOS dla użytkowników telefonów iPhone.  Więcej szczegółów można znaleźć na internetowej stronie projektu www.fansonmap.com.