X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wojciech Stuchlik dołącza do Under Ski Tower jako producent liniowy

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Wojciech Stuchlik

reklama


Wojciech Stuchlik może pochwalić się bogatym doświadczeniem, które zdobywał zarówno w kraju, jak i za granicą. Ukończył media studies na nowojorskim Queens College oraz organizację produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. W 2015 roku był uczestnikiem Studia Nowe Horyzonty towarzyszącego 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Rok później wziął udział w Berlinale Talent Campus. Jest członkiem Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

Nowy producent liniowy Under Ski Tower zderza wykształcenie kierunkowe z wieloletnią praktyką. Swój pierwszy film, horror „Sparrow” w reżyserii Shauna Troke’a, w 2011 roku. Ma też na koncie produkcje takie jak: „Silent Lake”, „Wilq Superbohaterem”, „Fisheye”, czy „Powrót do tamtych dni. Obecnie Stuchlik szczególnie interesuje się kino familijnym, adresowanym do dziecięcej publiczności. W tym roku na ekranach polskich kin pojawił się „Detektyw Bruno”, którego był koproducentem.

Współpraca z Under Ski Tower zapowiada się interesująco. W zespole jest dużo utalentowanych i energicznych ludzi, którzy chcą tworzyć nowoczesny kontent wideo. Z moim doświadczeniem i nową energią możemy dużo zdziałać. Uważnie obserwujemy sytuację na rynku produkcji filmowej i telewizyjnej, w tym rosnącą liczbę platform streamingowych, z których każda oczekuje pomysłów na nowe autorskie produkcje. Dostrzegamy te potrzeby i mamy już długą listę projektów, które planujemy zrealizować w przyszłym roku – mówi Wojciech Stuchlik.

Nowy producent stanowi kolejne duże wzmocnienie zespołu Under Ski Tower. W ostatnim czasie szeregi spółki zasilili Paweł Jóźwik jako head of production i reżyserka dokumentalna Aneta Kopacz, która objęła funkcję producentki kreatywnej.

Under Ski Tower stworzona w ramach grupy wyspecjalizowanych spółek skupionych wokół studia OTO Film, ma przede wszystkim zajmować się produkcją seriali, filmów pełnometrażowych i dokumentalnych, a także programów telewizyjnych. Spółka będzie czerpać z doświadczenia OTO Film, które przetarło szlaki na tym polu, współpracując m.in. z TVN Warner Discovery.