X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

adidas inspiruje świat kobiecego futbolu do pokonywania barier i dostrzegania możliwości

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

adidas x VMLY&R

reklama


Marka adidas przedstawia kolejną odsłonę kampanii Impossible Is Nothing, wspierając kobiecą piłkę nożną i sprawiając, by pasjonatki futbolu mogły zostać zauważone i docenione. To cel, który marka adidas realizuje na co dzień. Żeby to podkreślić, w czwartek 14 października adidas wraz z piłkarkami i influencerkami przejmą na jeden dzień portal newonce.sport, poświęcając wszystkie treści w stu procentach piłce nożnej kobiet.

Kampania Impossible Is Nothing od 2004 roku w swoich kolejnych odsłonach urzeczywistnia postawę, którą adidas dzieli ze sportowcami na całym świecie – pragnienie, by iść dalej, przekraczać granice, lecz także dostrzegać nieoczywiste możliwości w otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego też nieprzerwanie celem kampanii, jak i marki adidas, jest:

Buntowniczy optymizm, pozwalający budować lepszą przyszłość oraz widzieć możliwości tam, gdzie niektórzy widzą niemożliwe.

Narracją marki adidas jest wspieranie kobiecej piłki nożnej w dążeniu do zwiększenia jej świadomości w opinii publicznej, zachowując motyw kampanii, którym jest dostrzeganie nieoczywistych możliwości. Czytając i słuchając o bohaterkach kampanii, jej odbiorcy mogą dostrzec ludzkie historie pełne motywacji i zamiłowania do sportu, które napędzają każdego dnia zawodniczki tej dyscypliny do realizowania swojej pasji, jaką jest piłka nożna.
W ramach tych działań adidas zaplanował “takeover" newonce.sport, czyli przejęcie na jeden dzień portalu, by w pełni oddać go w ręce kobiet. 14 października czytelnicy będą mogli zapozna się z wieloma interesującymi historiami dotyczącymi kobiecego sportu, w szczególności piłki nożnej – tej tematyce będą poświęcone wszystkie treści, jakie tego dnia pojawią się na portalu. Bohaterkami artykułów będą m.in. zawodniczki drużyny Legia Ladies, a także czołowe polskie piłkarki: Paulina Dudek i Ola Rompa (Sikora). Preludium do tego była poranna audycja Bolesny Poranek w newonce.radio, która odbyła się 6 października. Również została przejęta przez kobiety i poświęcona kobiecej pice nożnej. Prowadzącymi były Sworo i Tycjana, a ich rozmówczyniami: piłkarka reprezentacji Polski Gosia Grec, kapitanka drużyny Legia Ladies Magda Zduńczyk oraz influencerka Red Lipstick Monster.
W ramach kampanii Impossible Is Nothing powstaną także wyjątkowe kibicowskie gadżety: szaliki zaprojektowane przez znaną ilustratorkę Magdalenę Pankiewicz. Ich trzy warianty będą odnosić się do manifestów kampanii Impossible Is Nothing: „Równe Szanse”, „Duch Drużyny” oraz „Inspiracja Dla Młodych”. Szaliki trafią do influencerek, którym bliskie są te wartości, aby mogły je zamanifestować na swoich profilach i tym samym wesprzeć młode piłkarki w realizacji ich pasji. Sprawić, by były widoczne.
Impossible Is Nothing jest również kolejną okazją do współpracy adidas z Legia Ladies – kobiecą sekcją piłki nożnej Legia Soccer Schools. Część zawodniczek była już bohaterkami kampanii „Tworzymy ją razem” promującej nową koszulkę Legii Warszawa na sezon 2021/2022. Tym razem kibice będą mogli jeszcze lepiej poznać kobiecą piłkę nożną, o której z roku na rok robi się coraz głośniej. Częścią kampanii będzie również połączenie sił z projektem adidas Breaking Barriers – inicjatywą firmy adidas do przełamywania barier sportowych, z którymi borykają się kobiety i dziewczęta w całej Europie.
adidas angażuje się w kobiecy futbol także jako ekskluzywny, globalny sponsor transmisji Ligi Mistrzyń UEFA. Dzięki tym działaniom mecze kobiecej piłki będą mogły trafiać do jeszcze szerszej publiczności – co podobnie jak obecna odsłona kampanii Impossible Is Nothing ma na celu dalsze budowanie w świadomości kibiców pozycji kobiecej piłki nożnej.
Po więcej informacji kliknij tutaj.
VMLY&R Poland był odpowiedzialny za przygotowanie strategii komunikacyjnej i kreatywnej, realizację produkcji, działania PR, współpracę z partnerami oraz influencerami.