X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Bosch opowiada historię, czyli jak wygląda storytelling w promocji AGD

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Bosch - pralki

reklama


W roku 2018 marka Bosch zdecydowała się między innymi na silną promocję dużego sprzętu AGD, w tym pralek i suszarek do ubrań. Po raz pierwszy, obok klasycznych działań wizerunkowych i sprzedażowych, marka zdecydowała się w pełni wykorzystać potencjał storytellingu. Za przygotowanie strategii mediowej i przeprowadzenie kampanii online odpowiada agencja Insignia.

 

Jesienno-zimowa odsłona kampanii pralek marki Bosch jest kontynuacją projektu „Mali eksperci” z pierwszego półrocza 2018 roku, w której dzieci pokazują, jak z nowoczesnych funkcji pralek Bosch mogą skorzystać troskliwi, oszczędni, eleganccy, wygodni, zapominalscy oraz zabiegani dorośli. W tej części kampanii, oprócz kontynuacji przekazu z pierwszej części roku, nacisk postawiono na zalety technologii użytkowej, jakie wykorzystuje Bosch w swoich sprzętach.

Równolegle do kampanii pralek, ruszyła promocja suszarek do ubrań. Obie kampanie wykorzystują nawiązujące do siebie key visuale, aby odbiorca mógł zrozumieć funkcjonalność i komplementarność obu urządzeń AGD. Kampania suszarek do ubrań ma charakter sprzedażowy. Głównym celem jest poinformowanie o możliwości bezpłatnego testowania wybranych modeli przez 30 dni. Dzięki temu użytkownik w zaciszu własnego domu może sprawdzić możliwości oraz przekonać się czy sprzęt spełnia jego oczekiwania.

Autorzy strategii mediowej w obu kampaniach największy akcent położyli na rzetelne informowanie klientów o funkcjach i możliwościach danych sprzętów AGD. – Dane z kampanii pralek z pierwszej części roku pokazały nam, żekonsument kupuje, bo jest dobrze poinformowany o produkcie, zna jego zalety i wie, jakie korzyści zyska posiadając dany sprzęt w domu– mówi Maja Piotrowicz, Senior Media Planner w agencji Insignia. – Inaczej sprawa ma się z suszarkami do ubrań. Pragniemy skutecznie dotrzeć do osób, które zastanawiają się nad zakupem. W świadomości konsumentów istnieje bowiem błędne przekonanie, że suszarka potrzebuje dużo miejsca i specjalnych rozwiązań instalacyjnych lub niszczy ubrania. Nic bardziej błędnego. Chcemy zmienić tę świadomość, dlatego w kampanii sprzedażowej zdecydowaliśmy się na pozornie niesprzedażową technikę dotarcia do grupy docelowej– dodaje.

W kampanii pralek i suszarek wykorzystano format storytellingu, który łączył je w parabolę i tworzył w ten sposób logicznie opowiedzianą historię o nowoczesnym domu. We współpracy z portalem Wirtualna Polska TECH, powstał interaktywny Trendbook „Dom przyszłości”. – Trendbook to przestrzeń dedykowana najnowszym innowacjom oraz przyszłym kierunkom rozwoju– podkreśla Wirtualna Polska, która wydaniem „Dom przyszłości” w partnerstwie min. z Bosch rozpoczęła cykl wydawniczy nowego formatu prezentacji treści. Klikalne artykuły o rozwiązaniach smart home, ciekawe historie oraz wartościowe informacje sprawiają, że konsumenci otrzymują kompleksowe dane na temat sprzętu marki Bosch w atrakcyjnej formie. Trendbook oferuje angażujące czytelników treści, w których autorzy przechodzą od ogólnych problemów do konkretnych rozwiązań, jakie oferuje sprzęt marki Bosch.

Efekt? – W obu kampaniach nasze zasięgi wystrzeliły. Dotarliśmy do osób, poszukujących konkretnego modelu pralki bądź suszarki, ale także do tych, którzy wahali się z decyzją o zakupie tej drugiej mając z tyłu głowy pytanie: „Czy naprawdę potrzebuję takiego sprzętu? Monitorowany przez nas współczynnik Product View, mający wielkie znaczenie w ocenie jakości kampanii, w spektakularny sposób przekroczył zakładane cele (KPI mediowe). Potwierdza to tezę, że dobrze opowiedziana historia produktu to klucz do sukcesu marek, nie tylko w działaniach wizerunkowych, ale również sprzedażowych – komentuje przebieg kampanii Maja Piotrowicz.

Kampania pralek i suszarek marki Bosch trwa od września do grudnia, za strategię, realizację oraz zakup mediów online odpowiada agencja Insignia.