X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Natalia Borawska jurorką konkursu „Podcast roku”

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Podcast roku x VMLY&R

reklama


Natalia Borawska, associate creative director w VMLY&R Poland, zasiada w jury konkursu „Podcast roku” – inicjatywy upamiętniającej 40-letnią działalność radiową redaktora Janusza Majki. Komisja wybierze najciekawsze prace w oparciu o jakość i kulturę przekazu różnych form dźwiękowych, jak i warsztat dziennikarski prowadzących.

W ostatnich latach można zaobserwować gwałtowny wzrost popularności podcastów. Przekłada się to nie tylko na dynamicznie powiększającą się ofertę programów, ale i rosnące nimi zainteresowanie wśród reklamodawców i przedstawicieli branży kreatywnej. Jako że konkurencja jest coraz większa, twórcy podcastów prześcigają się w walce o uwagę i lojalność słuchaczy.

„Podcast roku” powstał jako forma upamiętnienia redaktora Janusza Majki, który przez przeszło 40 lat działał na antenie radiowej.

Jury konkursu, w którym znaleźli się m.in. dziennikarze, twórcy, producenci czy badacze rynku podcastów w Polsce, nagrodzi najciekawsze podcasty z obszarów społecznych, międzynarodowych, podróżniczych, motoryzacyjno-sportowych, zdrowotnych i religijnych. Oprócz regularnych nagród dla profesjonalnych twórców podcastów oraz nagród dla debiutantów, organizatorzy planują przyznanie specjalnego wyróżnienia dla najlepszego podcastu stworzonego przez uczniów szkół średnich.

Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęło się 1 września 2021 roku. Konkurs ma formułą otwartą i nie zawiera ograniczeń dotyczących tematyki, długości, cykliczności, formy zgłoszonych podcastów. Wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie podczas uroczystej gali na terenie Rzeszowa.

Dowiedz się więcej na temat konkursu i poznaj pozostałych członków jury >>