X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Oglądaj, słuchaj, inspiruj się! – 5 aplikacji na Mistrzostwa Świata 2018

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

PublBox

reklama

Mundial wystartował, przez najbliższy miesiąc rytm życia w mediach społecznościowych będą wyznaczać kolejne mecze. Dlatego nawet jeśli nie interesujesz się piłką nożną, to powinieneś wiedzieć co dzieje się na boiskach w Rosji – pamiętaj że Real Time Marketing, to przede wszystkim szybkie reagowanie na bieżące wydarzenia. Poniżej przedstawię subiektywny przegląd aplikacji jakie powinieneś zainstalować na swoim smartfonie, aby obserwować jak przebiega święto futbolu. To również kopalnia różnego rodzaju statystyk, anegdot i informacji czym żyje piłkarski świat – na pewno przyda się podczas tworzenia własnych wpisów.

1. Aplikacja TVP Sport

\Nie możesz zobaczyć któregoś z meczów w telewizji? Nic nie szkodzi, dzięki aplikacji TVP Sport możesz na żywo zobaczyć każde z 64 spotkań, które odbędą się w Rosji, i to zupełnie za darmo. Dodatkowo zyskasz dostęp do najświeższych wiadomości, konferencji, wideoblogów dziennikarzy i interaktywnej gry. Ciekawą opcją jest też możliwość wyboru komentatorów podczas meczów Polaków, więc jeśli zamiast kultowego Dariusza Szpakowskiego wolisz posłuchać znanego streamera Piotra „Izaaka” Skowyrskiego i Macieja Iwańskiego, to po prostu wybierz taką opcję.

Aplikacja dostępna jest na:

Androida (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tvp.tvp_sport)

iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/tvp-sport/id1194599739?mt=8)

2. Livescore

\Tej aplikacji nie trzeba polecać żadnemu z fanów futbolu, więc jeśli jeszcze nie masz jej na swoim smartfonie, to Mistrzostwa Świata są najlepszą okazją do poznania możliwości jakie oferuje. Aktualne składy i ustawienia, wszystkie bramki, tony statystyk i dużo, dużo więcej. Dlatego, jeśli w połowie mundialu nie będziesz mógł sobie przypomnieć, na kogo w pierwszej połowie zmieniono drugiego obrońcę w meczu Maroko-Iran, to dzięki Livescore sprawdzisz to w kilka sekund.

Aplikacja dostępna jest na:

Androida (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.livescore&hl=pl)

iOS (https://itunes.apple.com/us/app/livescore-live-sport-updates/id356928178?mt=8)

Więcej kontentu w PublBox

3. Weszło FM

Internetowe radio serwisu Weszło prowadzonego od lat przez Krzysztofa Stanowskiego wystartowało w lutym tego roku. Choć na aplikację mobilną musieliśmy czekać aż do maja, to najważniejsze, że zdążyli przed mistrzostwami w Rosji. Co odróżnia audycje Weszło FM od innych rozgłośni? Na pewno spory luz i niekonwencjonalne podejście do komentowanych wydarzeń, a w studiu poza dziennikarzami równie często występują blogerzy i sami sportowcy. Warto sprawdzić aplikację podczas jazdy samochodem, autobusem czy pociągiem, w końcu nie samym oglądaniem kibic żyje.

Aplikacja jest dostępna na:

Androida (https://play.google.com/store/apps/details?id=fm.weszlo.android)

4. Stats Zone

To aplikacja dla fanatyków piłki nożnej. Każdy kto pamięta kultowe komentarze i wykresy Jacka Gmocha, który za pomocą kilku markerów potrafił rozrysować akcję wyglądającą później jak dzieło abstrakcyjnego malarstwa, dla tego system objaśnienia poszczególnych zagrywek na boisku w Stats Zone będzie wyglądał bardzo znajomo. Program podaje zaawansowane statystyki (liczbę podań, dystans, jaki pokonali poszczególni piłkarze oraz wskazuje tych najbardziej efektywnych na boisku) oraz pokazuje w formie wykresów i tablic praktycznie każdy aspekt rozgrywanego meczu. To też doskonałe narzędzie do błyśnięcia w towarzystwie np. jeśli podczas przerwy chcesz pokazać znajomym w klubie, jak wyglądało 45 podań, po których bramkę zdobyła reprezentacja Argentyny, to Stats Zone jest aplikacją dla Ciebie.

Aplikacja jest dostępna:

Android (https://www.fourfourtwo.com/news/stats-zone-improved-animated-android)

iOS (https://itunes.apple.com/us/app/stats-zone/id1325189497?mt=8)

Automatyzuj pracę w social mediach

5. FIFA World Cup Russia 2018

Na koniec oficjalna aplikacja tegorocznego mundialu. Poza standardowymi informacjami o składach i haromonogramie rozgrywek, oferuje ona mnóstwo ekskluzywnych materiałów (szczególnie wideo) niedostępnych nigdzie indziej.

To także doskonały przykład jak projektować aplikacje w 2018, widać tu ogrom pracy i naprawdę duże środki wydane na to aby spełniała ona oczekiwania kibiców. Niestety dostępna jest tylko w języku angielskim.

Aplikacja jest dostępna:

Android (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fifa.fifaapp.android&hl=pl)

iOS (https://itunes.apple.com/us/app/2018-fifa-world-cup-russia/id756904853?mt=8)