X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Powstaje powerhouse VML

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

VML

reklama


VMLY&R i Wunderman Thompson, należące do globalnego holdingu komunikacji marketingowej WPP, od stycznia 2024 łączą kompetencje pod wspólną marką VML. Z 30 tysiącami specjalistów w 64 krajach, VML staje się największą na świecie agencją, oferującą kompleksowe usługi marketingowe z zakresu brand experience, customer experience i commerce. To będzie również największa marka kreatywno-technologiczna w Polsce, z zespołami ponad 800 pracowników, zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy i Katowicach.
Na czele VML Poland staje Dariusz Andrian jako Chief Executive Officer. Dotychczas kierował VMLY&R Poland, która stała się jedną z najczęściej nagradzanych polskich agencji na krajowych i międzynarodowych festiwalach, otrzymując m.in. Grand Prix Glass Lions for Change, Titanium Cannes Lions, nagrody Grand Prix Gerety Awards, ANDY Awards, Effie Awards czy Golden Drum. Kierowana przez niego agencja zdobyła również tytuły Agencji Roku Cannes Lions, Effie, KTR, Innovation i Mixx Awards. CEO VML Poland ma wieloletnie doświadczenie łączenia komunikacji marketingowej z know-how dotyczącym transformacji cyfrowej. Zbudował zespół dostarczający zarówno polskim, jak i zagranicznym klientom rozwiązania technologiczne i skalowalne usługi w zakresie BX, CX i Commerce. Dariusz Andrian, jako prezes Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR przez 5 lat, a także członek Rady Edukacyjnej SAR oraz Komitetu EFFIE, wspiera inicjatywy branżowe, rozwój i ciągłą profesjonalizację rynku reklamowego w Polsce.
Marcin Stańczyk zajmuje stanowisko Managing Director VML Poland i będzie w dalszym ciągu zarządzał zespołem Commerce & Technology w ramach grupy EMEA. Marcin ma ponad 20 lat doświadczenia w kierowaniu zespołami i firmami IT i jest cenionym ekspertem w dostarczaniu efektywnych rozwiązań MarTech dla wielu globalnych marek, takich jak: Ford, Unilever czy GSK. Zarządzana przez niego firma zbudowała strategiczne partnerstwa z technologicznymi gigantami: Sitecore, Adobe, Microsoft, Aquia, Salesforce czy Google. W 2023 roku została wyróżniona nagrodami Solution Partner of the Year na gali Optimizely Partner Awards, Sitecore Partner Awards Partnering Excellence oraz EB Excellence Award 2023 i tytułem Poznańskiego Wolontariusza Roku 2023 w kategorii „Wolontariat Pracowniczy”.
Dariusz Andrian i Marcin Stańczyk będą blisko współpracować w ramach VML Poland, identyfikując możliwości dynamicznego rozwoju w obszarze commerce i technologii, ze szczególnym uwzględnieniem offshoringu technologicznego.

\"Jestem przekonany, że Dariusz i Marcin stworzą doskonały zespół, integrując VMLY&R i Wunderman Thompson, dzięki transformacyjnemu podejściu do usług kreatywno-technologicznych i zrozumieniu zintegrowanych możliwości agencji. Łączymy światowej klasy kreatywność, kompetencje oparte na danych, usługi commerce, customer experience i MarTech, tworząc unikalny powerhouse w Polsce\" – powiedział Ewen Sturgeon, EMEA CEO, VML.

Agencje Wunderman Thompson i VMLY&R funkcjonowały na rynku w dotychczasowym kształcie od 2018 roku, kiedy to połączono ze sobą marki JWT i Wunderman oraz VML i Y&R. W kolejnych latach zbudowały sobie bardzo silną pozycję na rynku, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju biznesu setek klientów. Od stycznia 2024 kontynuują te działania pod wspólnym brandem VML.