X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

(R)ewolucje kadrowe w Green Parrot w 2021 roku

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Szymon Paroszkiewicz - managing partner w Green Parrot

reklama


Na 13. urodziny firmy zespół agencji digitalowej Green Parrot w ostatnim kwartale powiększył  się o 11 nowych specjalistów. Seniorzy z długoletnim stażem awansują. Trwają kolejne rekrutacje. Cała struktura firmy przechodzi istną (r)ewolucję. To wszystko efekt długofalowej strategii rozwoju, jaką przyjęli partnerzy zarządzający Szymon Paroszkiewicz i Jarosław Stolarek.

Green Parrot to nie tylko agencja digitalowa, ale cała grupa firm, w której skład wchodzą m.in. Develtio – software house i Finderstand – eksperci w zakresie projektowania i wdrażania automatyzacji, botów i sztucznej inteligencji. Łącznie zatrudnia ponad 70 osób. Przede wszystkim w 3 biurach w Warszawie, Katowicach i Rzeszowie, ale także zdalnie w formule organizacji rozproszonej. Skąd pomysł na tak dużą i szeroką strukturę?

Green Parrot = marketing i technologia 

Już ponad dekadę temu, gdy zakładałem Green Parrot, stawiałem na potencjał technologii w marketingu. Pandemia tylko przyspieszyła te procesy – mówi Szymon Paroszkiewicz, managing partner Green ParrotPo 2020 roku przedsiębiorcy zrozumieli, że nie można mówić o marketingu bez cyfrowej transformacji firmy.

Po to stworzyliśmy Develtio i Finderstand. Po to w zeszłym roku włączyliśmy w nasze struktury GBX Soft. Aby realnie wspierać rozwój Klientów pakietem rozwiązań, stworzonym w oparciu o najnowsze technologie, a nie tylko dostarczać im skuteczne kampanie. Agencja marketingowa to za mało. Jako grupa Green Parrot umiemy tworzyć chatboty, aplikacje, wchodzimy w nowe kanały komunikacji, których jeszcze nikt w Polsce nie obsługuje, prowadzimy dochodowe kampanie mediowe – tak powinna działać agencja 360o A.D. 2021. Ma być partnerem w biznesie. 

Kultura organizacyjna, która naprawdę ma znaczenie

Potrzebowaliśmy szerszych kompetencji. Kierunek inwestycji w tym przypadku był jasny: ludzie – dodaje Jarosław Stolarek, managing partner w Green Parrot – Od wielu lat budujemy zespół ekspertów, których przygotowanie merytoryczne, jak i osobowości, idealnie pasują do naszej idei, klimatu i kultury organizacyjnej. To ekipa, z którą warto robić biznes i firma, w której warto pracować.

Właśnie dlatego bardzo wysoko postawiliśmy sobie poprzeczkę w temacie złożonego procesu rekrutacji nowych współpracowników. Wszystko po to, aby upewnić się, że, podobnie jak my, wierzą w wizję Green Parrot i efektywny marketing oparty na technologii. Rozwój, samodzielność, zaufanie, ciekawość, wolność. Te wartości cenimy najbardziej – podkreśla Stolarek.

Uzupełnieniem tej koncepcji jest program stażowy, na bazie którego chcemy budować społeczność marketerów – juniorów z sercem i pasją do technologii i marketingu.

2021: awanse i nowe twarze w Green Parrot

Bez wątpienia w ostatnich miesiącach agencja Green Parrot urosła w siłę. Po pierwsze: awanse. Grzegorz Górecki po 4 latach w grupie Green Parrot w roli Head of Client Service objął funkcję Head of Business Development. Od teraz wspiera zarząd agencji w prowadzeniu biznesu i wdrażaniu nowej strategii organizacji.

Jego poprzednie stanowisko objął Hubert Radecki – Head of Client Service w Green Parrot (ex account director w Brasil, account director w Grey) – ekspert z 18-letnim doświadczeniem w marketingu 360o w pracy z takimi markami jak Plus, LOT, Orlen, Volvo, czy Lexus. W Green Parrot wprowadza zupełnie nową energię i innowacyjne rozwiązania pro-sprzedażowe. Dba o organizację pracy i rozwój zespołu accountów i social media managerów.

W ostatnim czasie do Zespołu agencji dołączyli również m.in.:

Agnieszka Kania – Senior Social Media Manager w Green Parrot (ex social media manager w Open Gate, project manager w IC Events) – project manager, event manager i specjalistka w zakresie social mediów. Współpracowała m.in. z InPost, Allegro, LPP, FoodCare, czy Olimp Sport Nutrition. W 2019 roku wprowadziła na polski rynek targi mody WOW Fashion Select.

Daniel Chojnacki – Senior Account Manager w Green Parrot (ex social media manager w The&Partnership, account manager w FFW Communication) – account i social media manager, który realizował kampanie i projekty marketingowe m.in. dla Grohe, Lexus, Toyota, Kia, Honda, Pudliszki, Kross, Lenovo Legion, Rainbow Tours.

Wojtek Kaszuba – Head of Multichannel w Green Parrot (ex New Business Manager w Scholz & Friends, business development manager w K2, account manager w Bees & Honey) – od ponad dekady zajmuje się sprzedażą i marketingiem. Realizował kampanie dla takich Klientów jak Brita, Durex, Dr. Oetker, Lotos, Shell, CEDC, Volkswagen, Disney, Samsung, Decathlon, czy Pepsico. W Green Parrot jest odpowiedzialny za nawiązywanie współpracy z nowymi Klientami.

Mateusz Buczkowski – Agency Marketing Manager w Green Parrot – online marketer z blisko 10-letnim stażem, który współpracował m.in. z Bacardi, Subway, StrefaKursów.pl, Software Development Academy, Delante i Stilo Energy. Zajmuje się wdrożeniem nowej strategii komunikacji agencji GP.

Do tej listy dodajmy jeszcze 3 nowe osoby w dziale kreacji. Barbara Sarbian i Justyna Górniak – dwie copywriterki z kilkuletnim doświadczeniem oraz Anna Jarema – junior graphic designer. Kolejne 3 osoby pojawiły się w działach performance, social media i chatbot – Adrianna Białek, Weronika Durbas i Beata Linda-Biesiada. Łącznie: do zespołu Green Parrot dołączyło 11 specjalistów w ciągu 3 miesięcy!

Nie tylko marketing ma się dobrze

To nie koniec. Kolejne rekrutacje trwają także w greenparrot’owym software house, czyli Develtio.

Obecnie do obsadzenia jest 5 nowych stanowisk w dziale IT. Rekrutacje trwają. Sprzedażowo team z początkiem maja wzmocnił Marcin Gołębiowski, doświadczony sales manager, od 4 lat w branży. Rośniemy równolegle z Green Parrot i łączymy kompetencje w bezprecedensowy na polskim rynku sposób. Klienci to doceniają. Nie bez powodu 70% marek, z którymi pracujemy to firmy “z polecenia” – zaznacza  Maciej Kopczyński, CEO Develtio.

Konrad Gładkowski z Finderstand dodaje: Rozpoczęliśmy kolejne współprace z międzynarodowymi Klientami. Polski rynek także coraz chętniej otwiera się na chatboty i voiceboty. Z polskiego podwórka idziemy w świat z naszymi autorskimi rozwiązaniami w IT i AI. Finderstand to nie tylko narzędzia do tworzenia botów, ale kompleksowe wsparcie na każdym etapie projektowania i wdrażania sztucznej inteligencji w komunikacji.

Zmiany? Okej. A co z budżetem?

Zmiany kadrowe i organizacyjne w Green Parrot to nie wszystko. Warto dodać, że Q1 2021 był najmocniejszym kwartałem w 13-letniej historii agencji i całej grupy w zakresie obrotów i ilości nowo pozyskanych Klientów. To o 30% więcej przychodów rok do roku. Czy zatem można już powiedzieć, że Green Parrot to jedna z najszybciej rosnących agencji digitalowych w Polsce?