X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Różnorodność w piłce nożnej jest siłą dającą możliwości

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

adidas x EURO 2020 x VMLY&R

reklama


Wraz z początkiem Mistrzostw Europy EURO 2020 adidas rusza z kampanią inspirującą ludzi do postrzegania piłki nożnej jako czynnika jednoczącego społeczność i dającego możliwości dążenia do bardziej inkluzywnego świata. W trakcie turnieju będziemy mogli poznawać osobiste historie piłkarzy, które pokazują, jak sport na każdym kroku oferowała im wiele możliwości rozwijania się, zarówno jako zawodnicy, jak i ludzie.

Komunikacja rozpoczęła się krótkim filmem wzywającym wszystkich sportowców i kibiców do wspólnego świętowania i promowania inkluzywności poprzez futbol, a to wszystko na dzień przed wielkim turniejem. Ponadto, film ilustruje siłę, jaką ma piłka nożna w łączeniu ludzi i możliwości wprowadzania pozytywnych zmian w społeczeństwie zarówno na boisku, jak i poza nim.

W filmie pojawia się również Uniforia, czyli oficjalna piłka meczowa UEFA EURO 2020. Piłka, którą mieliśmy okazję już poznać w 2019 roku, jest hołdem złożonym piłkarzom oraz kibicom, którzy mając różne pochodzenie i miejsce zamieszkania jednoczą się w ramach tak wyjątkowego turnieju. Świadczą o tym chociażby znajdujące się na piłce współrzędne geograficzne stadionów, na których spotkają się drużyny narodowe Starego Kontynentu.

Wraz z biegiem turnieju, będziemy poznawać historie jego największych gwiazd, tłumaczące nam, że tam, gdzie niektórzy widzą tylko piłkę nożną, oni widzą możliwości. Z tej okazji powstała seria filmów, w której tacy ambasadorzy adidas jak Paul Pogba, Ilkay Gundogan, Serge Gnabry i Thiago Alcantara opowiadają swoje interpretacje możliwości oferowanych im przez piłkę nożną.

W ramach kampanii swoimi historiami podzielą się również piłkarze Reprezentacji Polski, w tym Grzegorz Krychowiak, Łukasz Fabiański, Kamil Jóźwiak i inni. Zawodni wspomnieniami będą dzielić się na swoich profilach na Instagramie. Z kolei kanały newonce.sport oraz 2AngryMen wezmą na warsztat perspektywy, jakie piłkarze widzieli na każdym z etapów swojej kariery.

Kampania adidas pokazująca światu możliwości poprzez futbol jest częścią szerszej postawy marki, która inspiruje do życia w duchu zrównoważonego rozwoju, a także do inkluzywności i wiarygodności. Ma na celu zachęcenie wszystkich do patrzenia na świat w pozytywnej perspektywie, do której wspólnie możemy dążyć.

VMLY&R Poland był odpowiedzialny za przygotowanie strategii komunikacyjnej i kampanię w digitalu. Dodatkowo, adaptacje globalnej idei kreatywnej, koordynacje działań na rynkach polskim, czeskim oraz słowackim.