X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Szukamy zwykłych rodziców – nowa kampania rekrutacyjna SOS Wiosek Dziecięcych

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Szukamy zwykłych rodziców – nowa kampania rekrutacyjna SOS Wiosek Dziecięcych

reklama

Jesienią 2015 roku zespół agencji VML Poland: Albert Stęclik, Strategic Planner i Tomasz Gębala, Art Diretor w ramach konkursu Young Creatives Planners Eurobest przygotował najlepszą strategię komunikacyjną dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, wygrywając wyjazd na Eurobest w Belgii. Współpraca była następnie kontynuowana, czego efektem jest najnowsza kampania „Szukamy mamy”.

Idea kreatywna kampanii „Szukamy mamy” bazuje na koncepcie ogłoszeń pisanych przez dzieci, które wzbudzają zainteresowanie, są szczere, a samą formą wzmacniają przekaz. W ramach akcji podopieczni SOS Wiosek Dziecięcych przygotowali rysunki – portrety pamięciowe zaginionej mamy wraz z jej rysopisem.

Przekaz zbudowano na stwierdzeniu, że by zostać kochającym rodzicem zastępczym w SOS Wioskach Dziecięcych, nie trzeba być idealnym. Tym samym walcząc z barierą u potencjalnych rodziców zastępczych, którą stanowi lęk związany z poczuciem własnej niedoskonałości, braku odpowiedniego przygotowania do roli rodzica dzieci pozbawionych opieki rodziny biologicznej.

Zobacz spot:

Ogólnopolska kampania „Szukamy mamy” rozpoczęła się w poniedziałek, 16 maja i potrwa do końca roku. Założeniem akcji, obok dotarcia do nowych kandydatów, jest także podnoszenie świadomości na temat opieki zastępczej w Polsce.

Agencja VML Poland stworzyła stronę internetową www.szukamymamy.pl, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje związane z objęciem roli rodzica SOS w SOS Wioskach Dziecięcych.

Partnerami medialnymi kampanii „Szukamy mamy” są TVP2, Program 1 Polskiego Radia, „Tygodnik Powszechny” oraz Naszemiasto.pl. Partnerem strategicznym akcji jest sieć sklepów Kaufland.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce – organizacja non-profit zapewniająca już od ponad 30 lat dom osieroconym i opuszczonym dzieciom oraz pomoc tym maluchom, które są zagrożone utratą opieki rodzicielskiej. W domach SOS wychowuje się w tej chwili ok. 450 dzieci.

Koncepcję strategiczną i kreatywną kampanii przygotowała agencja VML Poland. Spot w reżyserii Mikołaja Łebkowskiego zrealizowało studio Propeller Film.