X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook uruchamia komentowanie na żywo. Czy czeka nas komunikacyjna rewolucja?

Facebook uruchamia komentowanie na żywo. Czy czeka nas komunikacyjna rewolucja?

reklama


Od teraz facebookowicze mogą obserwować na bieżąco, co słychać u znajomych oraz komentować ich aktywność bez konieczności przeładowywania strony.

– By móc uruchomić tę funkcję, musieliśmy opracować nowy system obsługi takiej olbrzymiej ilości treści, która generowana jest przez użytkowników – tłumaczy na blogu „Facebook Engineering” Ken Deeter z Facebooka. Dodaje również, że stworzenie tego systemu wymagało ciągłej i skoordynowanej współpracy między inżynierami z tzw. „front-endu” i „back-endu”.

Jak pisze Deeter, mimo iż sama koncepcja jest prosta, inżynierom Facebooka zajęło trochę czasu uporanie się ze stworzeniem odpowiednich algorytmów. Facebook w każdej minucie obsługuje ponad 100 milonów różnego rodzaju treści. I te wszystkie treści mogą zostać skomentowane przez użytkowników. W tej samej minucie internauci dodają około 650 tys. komentarzy, które muszą zostać skierowane do odpowiednich odbiorców.

Aby sporostać wyzwaniu, zmodyfikowano założenie leżące u podstaw funkcjonowania Internetu. „Pisz lokalnie, czytaj globalnie” – w tej odwróconej formule, gdy np. użytkownik wczytuje „Aktualności” poprzez zapytanie do określonego centrum danych, system zapisuje je w pamięci tego samego centrum, odnotowując jednocześnie informację, że w tym samym momencie ta sama osoba przegląda określone fragmenty treści. Dzięki temu możliwe jest „wciśnięcie” do nich nowych komentarzy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail