X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinoteka i Pinterest – inspiracja czy klon?

Pinoteka i Pinterest – inspiracja czy klon?

reklama


Pinoteka.pl skupia społeczność wokół inspiracji, pięknych i unikalnych przedmiotów i – podobnie jak Pinterest – daje możliwość zaprezentowania własnego gustu, tego co się podoba, co chce się posiadać lub zamierza kupić.

“Pinoteka może być bardzo przydatnym serwisem do promocji produktów lub realizacji kampanii promocyjnych czy konkursów. Ilość pomysłów na wykorzystanie serwisu jest naprawdę duża” – przekonują twórcy Pinoteka.pl.

Po stworzeniu profilu firmowego można od razu publikować własne zdjęcia w zakładce Produkty. Każde zdjęcie zawiera dodatkowy link do sklepu internetowego i cenę. Tak przedstawiony produkt, wśród wielu zdjęć, wpływa na decyzję i ułatwia zakup.

Sklep internetowy można również zintegrować z Pinoteka.pl. Umieszczenie przycisku “Przepnij’, w szczegółach produktu pozwala użytkownikom dodanie zdjęcia bezpośrednio do własnego profilu w Pinoteka.pl.

Zdaniem twórców serwisu, Pinoteka.pl rozwiązuje jeden z problemów użytkowników Internetu, którzy oglądając zdjęcia z piękną aranżacją salonu czy też sesją zdjęciową modelki nie wiedzą, gdzie można kupić produkt widoczny na zdjęciu.

W serwisie codziennie pojawiają się nowe zdjęcia. Aby ułatwić ich przeglądanie, zostały one podzielone na kilkanaście kategorii, m.in. Moda, Wnętrza, Kulinaria, Dla Dzieci czy Ślub. Natomiast w zakładce Produkty dostępne są przedmioty ze sklepów internetowych lub wyroby handmade.

Pinoteka.pl uruchomiona została w lutym br. i – jak informują twórcy – może pochwalić się już znaczącym czasem przebywania użytkowników w serwisie, średnio to 20 minut. Pytanie, czy coraz bardziej globalizująca się społeczność internetowa w Polsce wybierze lokalną Pinotekę, zamiast zdobywającego popularność również w naszym kraju Pinterest.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail