X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

LinkedIn (znowu) zmienia politykę prywatności

LinkedIn (znowu) zmienia politykę prywatności

reklama


Poprzednie zmiany w polityce prywatności LinkedIn wprowadzono niespełna rok temu. Wówczas modyfikacji uległa część postanowień zawartych w dokumentach odnoszących się do sposobu korzystania z serwisu. Miało być jaśniej, klarowniej i czytelniej.

Integracja z Pulse i SlideShare

Obecnie zapowiadane zmiany dotykają dwóch dokumentów – Polityki ochrony prywatności oraz Umowy użytkownika. Co istotne, zmiany obejmą również usługę LinkedIn Pulse, a także należący do społecznościowego giganta serwis SlideShare. Integracja pociągnie za sobą również większą personalizację – newsy wyświetlane użytkownikowi przez Pulse będą dobierane według jego zainteresowań na LinkedIn. Brzmi znajomo? Cóż, nie tylko Google chce wiedzieć o nas jak najwięcej…

Transparentność

Jedną ze zmian będzie dodanie punktu 2.14 w Polityce prywatności, w którym serwis zobowiązuje się do podjęcia wszelkich środków w celu poinformowania użytkowników o każdym przypadku żądania uzyskania dostępu do ich danych, chyba że będzie to niezgodne z przepisami prawa lub wniosek będzie podyktowany nagłą i wyjątkową sytuacją. Geneza wprowadzenia takiego zapisu jest oczywista – w ciągu ostatnich miesięcy niejednokrotnie słyszeliśmy o rządowych wnioskach kierowanych do serwisów społecznościowych, których przedmiotem było udostępnienie danych użytkowników. Serwis zarezerwował sobie jednocześnie prawo do kwestionowania zasadności tego typu wniosków, ewentualnie ich zakresu.

Przeformułowano również postanowienie zawarte w Sekcji 2.12, odnoszące się do oferowanych przez LinkedIn płatnych usług dla rekruterów i możliwości udostępniania rekruterom danych użytkowników. Z kolei w sekcji 1.2, określającej zasady rejestracji w LinkedIn i SlideShare, dodano stosowne zapisy o konieczności podania numeru telefonu komórkowego w przypadku, gdy internauta rejestruje konto za pośrednictwem telefonu komórkowego. Taka funkcja pojawi się już wkrótce.

Lokalne prawo może wymagać usuwania treści

Z kolei w Umowie użytkownika zmodyfikowano nieco sekcję 4.1, w której zawarte jest zastrzeżenie, iż w określonych przypadkach może wstrzymać, usunąć lub pozbyć się określonej treści podanej przez użytkownika, jeśli zostanie uznana za sprzeczną z niniejszą umową. LinkedIn dodał zapis o następującej treści:

Lokalne prawo może od nas wymagać usunięcia pewnych informacji lub treści. Te informacje i treści mogą być niedostępne w naszych Usługach w tych krajach.

Zmiany w tym zakresie związane są z wprowadzeniem chińskiej wersji językowej (z uproszczonym chińskim alfabetem) serwisu, co oznacza, że istnieje ryzyko zwiększonej liczby wniosków o usunięcie określonych treści, podyktowanych lokalnymi przepisami prawa.

Korzystaj bezpiecznie

Przy okazji wprowadzania zmian, serwis przypomniał również użytkownikom, jakimi narzędziami do zarządzania ich prywatnością i bezpieczeństwem obecnie dysponują:

    Dodatkowe ustawienia prywatności – użytkownik ma pełną swobodę w ich włączeniu lub wyłączeniu, w zależności od udostępnianych, wyświetlanych lub otrzymywanych informacji. Wśród tych ustawień są m.in. możliwość włączenia/wyłączenia powiadomień o aktywności, ustawienia widoczności naszego kanału informacji dla innych użytkowników, ograniczenia widoczności naszej listy kontaktów, możliwość blokowania innych użytkowników.

    Dwustopniowe logowanie – funkcja wprowadzona w czerwcu ubiegłego roku zwiększa ochronę naszego konta, bowiem umożliwia logowanie się na swój profil zarówno w tradycyjny sposób, za pośrednictwem loginu i hasła, jak również dodatkowo poprzez SMS. Dostępna tutaj.

    Szyfrowane połączenie – serwis umożliwia użytkownikom szyfrowanie połączeń ze wszystkimi stronami LinkedIn. Tę funkcję można włączyć tutaj.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail