X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Irytuje cię autoodtwarzanie filmów na Facebooku? Zobacz, jak je wyłączyć

Irytuje cię autoodtwarzanie filmów na Facebooku? Zobacz, jak je wyłączyć

reklama


Od dawna zapowiadana funkcja, przynosząca nowe możliwości marketingowe została wprowadzona do aplikacji Facebooka. Podczas przeglądania tablicy z aktualnościami zamieszczone na niej filmy są automatycznie odtwarzane bez głosu. Natomiast dopiero po kliknięciu w film uruchomiony zostaje tryb pełnoekranowa oraz dźwięk. Mowa tutaj wyłącznie o urządzeniach mobilnych, co do których podjęto tę wzbudzającą niemałe kontrowersję decyzję.

Wiadomo przecież, że autoodtwarzanie nie cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników i z reguły nie stosuje się go w urządzeniach mobilnych. Facebookowi pozwala to jednak wprowadzić nowe, doskonałe formaty reklamowe, które działają na dokładnie takiej samej zasadzie, jak standardowe reklamy wideo automatycznie włączane na innych stronach internetowych.

W mobilnej wersji rozwiązanie to może wydać się nad wyraz uciążliwe i irytujące. Samodzielnie otwierające się filmy pochłaniają mnóstwo transferu danych, co wiąże się nieraz z dużą i niespodziewaną opłatą lub nagłym odcięciem dostępu do sieci w przypadku przekroczeniu limitu transferu. Jak zatem wyłączyć tę funkcję?

Możemy zmienić ustawienia w aplikacji Facebooka i wybrać jedną z opcji: Włącz, Tylko w sieci Wi-Fi i Wyłącz. Domyślnie ustawiona jest druga opcja. Prześledźmy, jak własnoręcznie skonfigurować ten parametr.

Urządzenia z Androidem

Aby skonfigurować to ustawienie:

1. Dotknij opcji Ustawienia aplikacji
2. Kliknij Automatyczne odtwarzanie
3. Wybierz opcję

Urządzenia z iOS

Aby skonfigurować to ustawienie:

1. Przejdź do ustawień telefonu lub tabletu
2. Przewiń w dół i dotknij pozycji Facebook
3. Dotknij opcji Ustawienia
4. Kliknij Automatyczne odtwarzanie
5. Wybierz opcję

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail