X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

#Czarnyprotest odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych

Zaplanowana na dziś akcja "Czarny protest" jest tematem numer jeden w mediach społecznościowych. Do godziny 14:00 w sieci wspomniano o niej 21 tysięcy razy.

#Czarnyprotest odbił się szerokim echem w mediach społecznościowychfot .instagram.com/jakubokrasa

reklama


Czarny Protest to odbywająca się w dniu dzisiejszym akcja sprzeciwu wobec próby zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Biorą w niej udział zarówno mężczyźni jak i kobiety. Ci, którzy nie mogli pojawić się o 17:00 pod Sejmem łączyli się z działaczami poprzez media społecznościowe. Wspierający tą inicjatywę założyli dziś ubrania w kolorze czarnym i umieścili w nich zdjęcia z hashtagiem #czarnyprotest.

fot. twitter.com/sentionepl

fot. twitter.com/sentionepl

Specjalny tag szumnie rozbrzmiewa w mediach społecznościowych. Hasztag #czarnyprotest trafił do trendów na Twitterze, a na Instagramie jest obecnie ponad 5 tysięcy postów otagowanych w ten sposób. Według statystyk udostępnionych przez zajmującą się monitoringiem internetu i mediów społecznościowych firmę SentiOne, do godziny 14:00 o czarnym proteście wspomniano już 21 tysięcy razy. 

fot. twitter.com/sentionepl

fot. twitter.com/sentionepl

Do akcji włączyło się wielu twórców i aktywnych użytkowników social mediów takich jak blogerzy Stay Fly, Paulina Wnuk i Matka Prezesa, muzycy Organek i Maria Peszek, polityk Barbara Nowacka, modelka Zuzanna Bijoch, aktorzy Maciej Zakościelny i Magdalena Lipmann, marka Wearso.organic, twórczyni komiksów Kiciputek czy redakcje Gazety Wyborczej i Vogule Poland.


#czarnyprotest

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika MAZAK (@maciej_zakoscielny)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail