X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Poznaj nowy typ influencerów w social media. Oto granfluencerzy

Nie tylko Zetki królują na Instagramie. Granfluencerzy, czyli nowa kategoria influencerów, podbijają serca użytkowników social media. Poznajcie ich niesamowite profile.

Poznaj nowy typ influencerów w social media. Oto granfluencerzyźródło: instagram.com/baddiewinkle

reklama


Influencer marketing nie jest z pewnością dla nikogo pojęciem nowym. Coraz więcej marek i użytkowników dostrzega potencjał ambasadorów i ich wpływ na innych. Pisaliśmy już o mikroinfluencerach, makroinfluencerach czy fake influencerach. Wygląda na to, że przyszedł czas na “nową” generację influencerów – granfluencerów. Tylko kim właściwie oni są?

Wyjątkowa grupa influencerów

Choć pierwotnie mogło wydawać się, że media społecznościowe przeznaczone są tylko dla młodszych pokoleń i królują w nich wyłącznie ludzie młodzi, sytuacja ta z czasem się zmieniła. Wyodrębniono bowiem nowy typ influencerów – granfluencerów. Jak określa BBC, są to stylowe babcie i dziadkowie lub po prostu osoby starsze, które stały się liderami opinii w internecie i często posługują się social mediami lepiej niż my.

W social media, w tym także na Instagramie, znajdziemy już całą gamę dojrzałych twórców. Pokazują oni, że jesteśmy różni i możemy czuć się dobrze będąc sobą niezależnie od wieku. Ich profile są pełne kolorów, stylu oraz dystansu do siebie i świata. Uczą oni, że życie osoby powyżej po 70-tce, 80-ce, a nawet 90-tce (!) nie musi bowiem oznaczać wyłącznie ciepłych kapci i krzyżówek lub telewizora. Wręcz przeciwnie!

Seniorzy w social media

Seniorzy potrafią prężnie działać w mediach społecznościowych – sami lub też przy niewielkiej pomocy innych – i prezentować tam różnorodne treści, bijąc przy tym swoją popularnością wielu znacznie młodszych i bardziej obytych w cyfrowym świecie twórców. Nie wierzycie?

Kilka dni temu BBC przedstawiło przewodnik po kilku przykładach “granfluencingu”. Rozszerzyliśmy go o kilka innych kont i postanowiliśmy przybliżyć Wam te niezwykłe profile z całego świata.

@baddiewinkle

BBY Winkle to niesamowita influencerka, która w tym roku skończy…91 lat! Profil Helen Ruth Elam van Winkle z Kentucky, bo tak w rzeczywistości nazywa się kobieta, obserwuje 3,8 miliona użytkowników. Swoją sławę zdobyła pięć lat temu, gdy wnuczka opublikowała zdjęcie jej stylizacji w internecie.

Jej stylizacje są bardzo kolorowe (a wręcz neonowe) i bardzo odważne! Z jej profilu bije ogrom pozytywnej energii. Posiada nawet własną kolekcję kosmetyków, które powstały przy współpracy z marką incrediblecosmetics. Nie sposób nie uśmiechnąć się widząc zawartość jej instagramowego profilu – to bezwątpienia gwiazda social media.

źródło: instagram.com/baddiewinkle

źródło: instagram.com/baddiewinkle

źródło: instagram.com/baddiewinkle

@irisapfel

Iris Apfel to kolejny doskonały przykład na to, że w każdym wieku można zostać królową Instagrama. Profil 97-letniej (!) nowojorskiej ikony stylu, bizneswoman i projektantki mody obserwuje 1,2 miliona osób. 

Na jej koncie znajdziemy kilkaset postów, także w formie wideo, z inspirującymi, niezwykle barwnymi stylizacjami. Jej motto to “Więcej znaczy więcej, mniej to nuda”, co doskonale widać w jej bogatych ubiorach.

źródło: instagram.com/iris.apfel

źródło: instagram.com/iris.apfel

źródło: instagram.com/iris.apfel

@moonlin0106

Moon Lin to 91-letnia tajwańska gwiazda social media, która z kolei przyciąga uwagę swoimi streetstyle’owymi stylizacjami. Prezentuje się w ubraniach takich marek jak Supreme, Adidas, Nike, Converse czy Anti Social Social Club udowadniając, że streetwear nie jest wyłącznie dla ludzi młodych. 

źródło: instagram.com/moonlin0106

źródło: instagram.com/moonlin0106

źródło: instagram.com/moonlin0106

@iconnacidental

Accidental Icon, a w rzeczywistości Lyn Slate, to nowojorska profesor, modelka i influencerka kulturalna prowadząca bloga na temat mody. Ma 66 lat, a jej profil na Instagramie obserwuje ponad 662 tysiące osób. Prezentowane przez nią zdjęcia stylizacji są pełne wdzięku, a ich bohaterka dba o sposób prezentacji, przybierając różne pozy.

źródło: instagram.com/iconaccidental

źródło: instagram.com/iconaccidental

źródło: instagram.com/iconaccidental

@lindaandwinks

71-letnia Linda Rodin, w towarzystwie swojego pudla, stała się jedną z topowych postaci na scenie mody dla seniorów. Influencerka stworzyła własną markę kosmetyków Olio Lusso i pokazuje, jak stylowo i dobrze można wyglądać w jej wieku.

źródło: instagram.com/lindaandwinks

źródło: instagram.com/lindaandwinks

źródło: instagram.com/lindaandwinks

@lilihayes

Lili Hayes to matka komika Kevina Haysa. Pełen humoru profil 71-latki obserwuje już 114 tysięcy osób. Skradła ich serca swoimi filmami i oryginalnymi fotografiami, które pokazują jej dystans, styl i poczucie humoru.

źródło: instagram.com/lili_hayes

źródło: instagram.com/lili_hayes

źródło: instagram.com/lili_hayes

@saramaijewels

Sara Jane Adams to 63-letnia aktywistka, która rozpoczęła swoją przygodę z Instagramem od promowania biżuterii, a aktualnie pokazuje na nim, jak można pięknie się starzeć. Jak sama twierdzi, kluczem do jej sukcesu nie są jej stylizacje, ale postawa, którą uczy, że zawsze warto być sobą i kochać swoje ciało. Jej profil na Instagramie obserwuje 182 tysiące osób. 

źródło: nstagram.com/saramaijewels/

źródło: nstagram.com/saramaijewels/

źródło: nstagram.com/saramaijewels/

@magdalife

76-letnia Magda Llohis de Gutierrez jest hiszpańską artystka. Kocha kapelusze, kolory, muzykę i twierdzi, że wiek jest tylko iluzją. Na jej profilu, który obserwuje ponad 20 tysięcy użytkowników, oprócz barwnych zdjęć, znajdziemy inspirujące cytaty w języku angielskim i hiszpańskim.

źródło: instagram.com/magdalife57

źródło: instagram.com/magdalife57

źródło: instagram.com/magdalife57

@kimiko_nishimoto

Jeśli wydaje Wam się, że na coś jest już w Waszym życiu za późno, zajrzyjcie na profil Kimiko Nishimoto. 90-latka udowadnia, że można robić wiele rzeczy po raz pierwszy bez względu na wiek. Sama mając 72-lata nauczyła się korzystać z aparatu cyfrowego i zajęła się fotografią.

źródło: instagram.com/kimiko_nishimoto

źródło: instagram.com/kimiko_nishimoto

źródło: instagram.com/kimiko_nishimoto

@irvinrandle

Wśród granfluencerów nie brak także mężczyzn. Irivin Randle to model, stylista, pedagog oraz influencer z Teksasu. Posiada kanał na YouTube – #MrStealYourGrandma, jednak od pewnego czasu nie publikuje na nim nowych treści. Jest natomiast aktywnym użytkownikiem Instagrama i tam prezentuje swoje stylizacje, pokazując, że w każdym wieku mężczyzna może ubierać się modnie, nowocześnie i seksownie.

W jednym ze swoich filmów na Instagramie deklaruje, że chce zmotywować i zainspirować ludzi do tego, by czuli się seksownie po 50-tce. Jego profil obserwuje ponad 256 tysięcy użytkowników.

źródło: instagram.com/irvinrandle

źródło: instagram.com/irvinrandle

źródło: instagram.com/irvinrandle

@dinneranddance

Stojący za profilem @dinneranddance Lance to londyński sprzedawca owoców. Zyskał popularność po tym, jak do sieci trafiły jego zdjęcia, na których od stóp do głów ubrany jest w produkty marki modowej Supreme. Podobnie jak Moon Lin jest przykładem na to, że streetwear nie zna wieku. Obecnie ma ponad 52 tysiące obserwatorów na Instagramie.

źródło: instagram.com/dinneranddance

źródło: instagram.com/dinneranddance

źródło: instagram.com/dinneranddance

Powyższa lista influencerów z pewnością budzi podziw. Popularności wielu z nich oraz treści, jakie prezentują może pozazdrościć wielu internetowych twórców, którzy walczą o sympatię internautów. Na którą, jak możemy się przekonać, nigdy nie jest za późno.

P.S. A jeśli zainspirowaliście się fotografiami wspomnianych liderów opinii, polecamy profil @advancedstyle, na którym Ari Seth Cohen pokazuje, jak pięknie można się starzeć :).

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail