X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest chce pomóc swoim użytkownikom w zachowaniu równowagi emocjonalnej

Pinterest zaobserwował rosnące liczbę wyszukiwań dotyczących lęku i stresu. W odpowiedzi na to udoskonalono wyszukiwarkę, aby oferować wsparcie dla użytkowników.

Pinterest chce pomóc swoim użytkownikom w zachowaniu równowagi emocjonalnejźródło: shutterstock.com

reklama


Pinterest to specyficzne medium społecznościowe, które pozwala użytkownikom zbierać inspiracje i tworzyć własne kolekcje. Korzysta z niego już ponad 250 milionów internautów. Mogą oni zapisywać zdjęcia i grafiki dotyczące urządzania mieszkania, organizacji ślubu czy DIY. Możemy spersonalizować nasze tablice i stworzyć estetyczną siatkę obrazów.

Nie zawsze jednak treści te są pozytywne i wpływają na nas dobrze. Twórcy serwisu zaobserwowali, że wśród wyszukiwanych treści, poza włosowymi inspiracjami czy tortami weselnymi, znajdują się także treści dotyczące lęku oraz stresu. Bez problemu możemy znaleźć w serwisie cytaty na temat różnych negatyw odczuć. Dlatego też Pinterest stworzył nowe narzędzie do wyszukiwania, które pomoże nam w zachowaniu równowagi emocjonalnej.

Inteligentna wyszukiwarka na Pinterest

“Compassionate search”, czyli dosłownie tłumacząc “wyszukiwanie współczujące”. Oznacza to, że gdy wpiszemy w nią zapytanie związane z lękiem np. „lękiem przed pracą”, serwis wyświetli informację, że „jeśli czujesz się smutny lub zestresowany, oto niektóre zasoby, które mogą pomóc w poprawie nastroju”.

źródło: techcrunch.com

Ćwiczenia dla użytkowników

Klikając w wyświetlane pole znajdziemy także zestaw ćwiczeń stworzony we współpracy z laboratorium Brainstorm, która zajmuje się zdrowiem psychicznym. Ćwiczenia te, stworzone na podstawie badań klinicznych ze Stanford, dotyczą np. skupiania uwagi, poznawania swoich mocnych stron, medytacji z przewodnikiem czy oddychania.

Pinterest nazywa oferowane użytkownikom doświadczenia poszukiwaniem współczucia i próbą zaoferowanie im komfortu psychicznego. Taki krok jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy coraz częściej poszukują tego typu treści – przedstawiciele serwisu mówią o milionach wyszukiwań rocznie. Pobranie dedykowanej aplikacji, która pomoże w walce ze stresem może stanowić barierę, dlatego korzystający z Pinteresta znajdą pomoc wewnątrz serwisu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail