X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Dlaczego Facebook pozywa twórców aplikacji WhatsApp?

Z jakiego powodu Facebook złożył pozew do sądu przeciwko aplikacji WhatsApp?

Dlaczego Facebook pozywa twórców aplikacji WhatsApp?źródło: shutterstock.com

reklama


Sprostowanie: Oczywiście, Facebook pozwał izraelską firmę NSO Group, twórców oprogramowania Pegasus, a nie WhatsAppa, jak zostało to napisane. Wszystkich, których wprowadziliśmy w błąd bardzo przepraszamy.

Często ktoś, kto sam nie dba o dobro innych, sam staje się ofiarą. Wydaje się, że ta zasada dotyczy nie tylko ludzi, ale również aplikacji. Dobrym przykładem, może być niedawny pozew Facebooka przeciwko twórcom aplikacji WhatsApp. Jaki jest powód?

Twórcy aplikacji WhatsApp oskarżeni przez Facebooka

Chciałoby się napisać, że wszyscy dokładnie wiedzą o tym, iż Facebook jest właścicielem aplikacji WhatsApp. Jednak, jak wykazały badania, wiedzą o tym tylko niektórzy użytkownicy social mediów, o czym pisaliśmy w jednym z artykułów.

Co prawda, respondentami byli wówczas Amerykanie, ale warto zaznaczyć tu fakt, iż są to jedni z najbardziej świadomych użytkowników w świecie mediów społecznościowych. Nie zmienia to jednak faktu, że sprawa pozwu sporządzonego przez przedstawicieli Facebooka względem aplikacji WhatsApp wygląda tak, jakby największy portal społecznościowy chciał sobie strzelić samobója. Dla wszystkich którzy tak myślą, odpowiadamy wprost – macie rację, ale nie do końca. Facebook co prawda jest właścicielem WhatsApp’a, ale nie jest jego twórcą i właśnie tu powstaje niemały kłopot, gdyż twórcy aplikacji do dzwonienia i wysyłania wiadomości bardzo nabroili.

Skąd taka decyzja?

Przede wszystkim, aby w ogóle pisać na temat tej sytuacji, należy zdać sobie sprawę z tego kto jest twórcą pozwanej aplikacji. Została ona stworzona przez firmę technologiczną NSO Group z Izraela i, jak donosi serwis mashable.com, to właśnie ta firma opracowała i wdrożyła do ponad 1400 smartfonów programy szpiegujące.

Co więcej, użytkownik nawet nie musi kliknąć w żaden link, aby haker miał dostęp do jego informacji. W tym celu, musi po prostu jej używać. Pozew dotyczył również prób włamania w dniach 29 kwietnia i 10 maja 2019 roku i został złożony w północnej części Kalifornii. Po raz pierwszy o takim problemie napisał Washington Post i on również winą za tę sytuację obarczył NSO Group.

Wszystkich użytkowników WhatsApp’a uspokajamy, ponieważ Facebook już naprawił tę lukę. Chwilę później wprowadził nową aktualizację, o której zainstalowanie prosił wszystkich użytkowników. Więc jeżeli wciąż odkładasz najnowszą aktualizację – nie czekaj i zrób to już dziś.

  • Czy tylko mnie się wydaje, że w tekstach Socialpress jest odrobinę za dużo pogrubień i chaotycznie się czyta?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail