X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Quora teraz także w języku polskim

Quora – platforma pytań i odpowiedzi – uruchamia usługę w języku polskim. Co warto o niej wiedzieć?

Quora teraz także w języku polskimźródło: pl.quora.com

Po udanej fazie beta, Quora po polsku jest teraz oficjalnie dostępna dla wszystkich. Użytkownicy mogą dołączyć do platformy na stronie pl.quora.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Misja Quora

Platforma Quora została założona w 2009 roku przez Adama D’Angelo, ówczesnego dyrektora ds. technologii
w Facebooku. Misją Quora jest dzielenie się wiedzą z całym światem. Obecnie platformę odwiedza ponad 300 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie, w dwudziestu czterech wersjach językowych. Z Quora korzystają ludzie na całym świecie, a ponad połowę tej liczby stanowią użytkownicy spoza Stanów Zjednoczonych. Można na niej zadawać pytania, dzielić się swoją wiedzą i uczyć się od innych, aby lepiej zrozumieć świat.

Misją Quora jest dzielenie się wiedzą z całym światem. Większość globalnych zasobów wiedzy nie jest dostępna publicznie w internecie. Dlatego właśnie Quora stworzyła platformę pytań i odpowiedzi, w obrębie której ludzie mogą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w wielu różnych dziedzinach.

Od samego początku platforma przyciąga największe osobistości i ekspertów, którzy odpowiadają na wszelkiego rodzaju pytania zadawane przez użytkowników Quora i dzielą się wiedzą, która nie była wcześniej dostępna. Sławne osoby takie jak Barack Obama, Premier Kanady Justin Trudeau, czy reżyser Alfonso Cuarón odpowiadają na pytania na Quora.

źródło: shutterstock.com

„Naszą misją jest dzielenie się wiedzą o świecie. Tworzymy platformę pełną wysokiej jakości treści i to wspaniałe widzieć tych wszystkich ludzi, także spoza Stanów Zjednoczonych, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest wiele polskojęzycznych osób, które korzystają z Quora po angielsku, a teraz kiedy otwieramy Quora po polsku mamy nadzieję, że pozwoli to zwiększyć udział polskiej społeczności wśród wszystkich użytkowników platformy.”

— mówi Adam D’Angelo, CEO i założyciel Quora.

Polska wersja językowa

W październiku Quora uruchomiła wersję beta w języku polskim z udziałem niewielkiej grupy zaproszonych użytkowników. W ciągu kilku miesięcy platforma wypełniła się wysokiej jakości treściami tworzonymi przez osoby z różnych branż — wykładowców akademickich, programistów, projektantów graficznych, założycieli firm, dziennikarzy, artystów.

źródło: materiały prasowe

Jak dokładnie działa Quora?

Na Quora każdy może zadać pytanie na dowolny temat. Quora dystrybuuje te pytania do osób, które są najlepiej wykwalifikowane do udzielenia przydatnych odpowiedzi wysokiej jakości, w oparciu o ich specjalistyczną wiedzę i doświadczenie. Bazując na odpowiedziach, które pisze dana osoba oraz tematach i osobach, które obserwuje na platformie, Quora prezentuje użytkownikowi spersonalizowane treści, którymi będzie zainteresowany.

Quora jest w stanie dostarczać dobre odpowiedzi na pytania w oparciu o wiarygodność autorów na platformie, opinie uzyskane od innych członków społeczności oraz funkcje produktu, które tę wiarygodność gwarantują. Profile na Quora są rozszerzeniem tego, kim są ludzie w prawdziwym świecie — zasada używania prawdziwego imienia i nazwiska zwiększa poziom uczciwości i zaufania do autora i jego odpowiedzi.

Quora wyznaje zasadę „Okazuj życzliwość i szacunek”, która wymaga okazywania uprzejmości podczas korzystania z platformy. Wykorzystuje się technologie uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego i dopasowywania wzorców — do wykrywania i usuwania rzeczy, które pogarszają doświadczenia użytkownika takich jak spam, plagiat i trollowanie.

Aby dołączyć do Quora wystarczy zarejestrować się na stronie https://pl.quora.com lub pobrać aplikację mobilną Quora.

Źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail