X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook poinformuje Cię, jakie dane przekazuje aplikacjom zewnętrznym

Czy takie informacje sprawią, że użytkownicy poczują się bezpiecznie?

Facebook poinformuje Cię, jakie dane przekazuje aplikacjom zewnętrznymźródło: shutterstock.com

reklama


Ponownie widzimy pozorną walkę o nasze bezpieczeństwo na Facebooku. Co tym razem wprowadził serwis? Otóż, za każdym razem, gdy będziemy logować się za jego pomocą na innych aplikacjach, dostaniemy informacje o danych, które są udostępniane. Co to oznacza?

Logowanie za pomocą Facebooka

Na pewno każdy z nas dobrze zna ten niebieski komunikat:

źródło: filmweb.pl

Tu akurat, widoczny jest na tle strony filmweb.pl, ale możemy go zobaczyć także logując się do sklepów, na konkretne strony, a często nawet blogi. Co więcej, zawsze gdy wybierzemy opcję: “Zaloguj się kontem Facebook”, serwis społecznościowy przesyła tej konkretnej witrynie nasze dane. I chociaż dla wielu ta informacja wydaje się być oczywista to tak naprawdę wciąż są takie osoby, dla których może to być szokujące. Dowodem na to mogą być liczne badania z roku 2019, dokładnie pokazujące tę niewiedzę.

Co zmienił Facebook?

Na ten dzień na pewno czekało wiele osób, dla których prywatność jest kluczową kwestią. Oczywiście, nikt nikomu nie każe korzystać z mediów społecznościowych. Natomiast życie w świecie social mediów wydaje się być nieodłącznym elementem pracy wielu ludzi, w tym marketerów, czy pracowników reklamy. Dlatego też, na przeciw wyszedł im sam serwis, który od teraz, podczas logowania na inny serwis lub aplikację, pokaże taki komunikat:

źródło: thenextweb.com

Oznacza to, że od teraz będziemy wiedzieć jakie dokładnie informacje o nas, Facebook przekazuje innym witrynom i aplikacjom. To pozornie ma wpłynąć na większą kontrolę nad naszymi danymi, które są udostępniane. Dodatkowo, mamy też możliwość wyłączenia ich w każdej chwili. Jednak, czy rzeczywiście to coś zmieni w tej kwestii? Z tym pytaniem postanowiliśmy pozostawić naszych czytelników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail