X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Moderatorzy Grup pod kontrolą. Facebook testuje nową funkcję

Czy nowa, aktualnie testowana przez Facebooka funkcja pomoże Grupom w funkcjonowaniu?

Moderatorzy Grup pod kontrolą. Facebook testuje nową funkcjęźródło: shutterstock.com

Zmiana, która być może nie jest istotna dla zwykłych, tematycznych Grup. Jednak jest niezwykle istotna dla tych, które należą do konkretnej marki lub administrator płaci moderatorom za usługę. O czym mowa?

Jesteś moderatorem? Uważaj!

Jeżeli jesteś moderatorem w jakieś Grupie, powinieneś być bardziej czujny. Zwłaszcza, gdy swoje zadania wykonujesz niechętnie i z brakiem entuzjazmu. Dlaczego to piszemy? Kilka dni temu Matt Navarra poinformował na swoim Twitterze o tym, że Facebook testuje opcję, która pozwoli kontrolować aktywność moderatora w Grupie.

Od tej pory użytkownicy serwisu społecznościowego, którzy przynależą do danych Grup, będą mogli przeglądać aktywność administratora i moderatora względem siebie i Grupy. Jak czytamy w serwisie socialmediatoday.com, będą one sprawdzane w 5 aspektach: próśb o dołączenie do Grupy (zatwierdzonych i odrzuconych), postów (zatwierdzonych i odrzuconych) oraz usuniętych postów.

Komu jest to potrzebne?

Opcja taka przyda się przede wszystkim marketerom i osobom, które płacą moderatorom za ruch w Grupie i kontrolę jakości postów czy komentarzy. Jeżeli funkcja przejdzie pomyślnie testy, będzie to dobry sposób na kontrolowanie takich osób. W dodatku, moderatorzy mogą znacznie bardziej starać się dbać o jakość rozmów na Grupie. Oznacza to, że wszyscy członkowie Grup również będą czuć presję, a co za tym idzie, być może zmieni się ich język i kultura wypowiedzi w danej Grupie. I chociaż to wszystko mogą być jedynie mrzonki, dlaczego nie wierzyć w lepsze jutro?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail