X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Więcej użytkowników na LinkedInie, ale ofert pracy coraz mniej

Czy LinkedIn rzeczywiście ma powody do radości?

Więcej użytkowników na LinkedInie, ale ofert pracy coraz mniejźródło: shutterstock.ocm

reklama


Posty na LinkedInie, gdzie ktoś szuka pracy, mnożą się z minuty na minutę. Niestety jest to zjawisko odwrotne do ofert pracy, których z kolei jest coraz mniej. A jak to wszystko przekłada się na użytkowników?

LinkedIn ze stałym wzrostem użytkowników

Ostatni raport firmy Microsoft pokazał, że LinkedIn odnotowuje wzrosty o ponad 26% w kwestii liczby sesji użytkowników. W związku z tym, z 675 milionów, serwis może cieszyć się teraz aż 690 milionami. Co prawda nie wszyscy są aktywni na swoich profilach.

źródło: socialmediatoday.com

Ponadto, sam serwis zanotował rekordową liczbę zaangażowania i budowania sieci powiązań społecznych. Zaangażowanie jest tak ogromne, iż udało się platformie wygenerować przychody wyższe o 21%. Specjaliści jednak przewidują, że to nie wystarczy na przyszłość. Powodem są niższe dochody z reklam, a oferty pracy zaczęły pojawiać się znacznie rzadziej. Wszystko za sprawą wirusa COVID-19.

Skąd zatem ten przyrost użytkowników?

Prawdopodobnie zwiększona liczba sesji użytkowników spowodowana jest… postami osobistymi. Tych z kolei, jest w ostatnich dniach bardzo dużo. Wystarczy zalogować się na swoje konto, aby zaobserwować znaczny ich przyrost, gdzie użytkownicy po prostu piszą o swoich zwolnieniach lub szukają nowej pracy. Natomiast coraz mniej pojawia się treści profesjonalnych, a nawet jeżeli, są one po prostu przykrywane tymi osobistymi, ponieważ to własnie one generują teraz największą interakcję. I to prawda! Użytkowników wciąż przybywa. Z tym, że ich obecność uwarunkowana jest… chęcią znalezienia pracy. Zatem wszystko sprowadza się do jednego. Czy zatem serwis społecznościowy rzeczywiście ma powody do radości?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail