reklama
Bycie rodzicem nie jest łatwe. Zwłaszcza, gdy pytań dotyczących wychowania dziecka przybywa z dnia na dzień. Facebook jednak znalazł odpowiedni sposób na to, aby im pomóc i dodał nowe opcje dla grup rodzicielskich.
Dostosowane do potrzeb rodziców
Facebook na swoim blogu twierdzi, że widoczna w social mediach jest potrzeba porozmawiania na temat potomstwa i jego wychowania wśród rodziców. Dlatego postanowił odpowiedzieć na te prośby, wprowadzając nowe funkcje w grupach rodzicielskich. Oto i one:
- Możliwość bycia anonimowym
Facebook sam przyznaje, że taka opcja pomoże rodzicom rozmawiać na takie tematy, które wcześniej sprawiały im kłopot. Ma to być swego rodzaju wsparcie psychiczne dla osób zmagających się z wychowaniem, chorobą, a nawet, jak czytamy, ze stratą dziecka. Pisanie anonimowych postów jest świetnym pomysłem i rzeczywiście ma szansę pomóc uporać się z takimi problemami, chociażby przez wsparcie w komentarzach, czy bezpłatne skorzystanie z porady innych rodziców mających taką sytuację już dawno za sobą.
- Odznaki łączące
Posiadanie odpowiedniej odznaki ma pomóc w znalezieniu się odpowiednich osób do konwersacji. Do wyboru będzie kilka opcji, np. nowi rodzice, rodzice starszych dzieci czy rodzice młodych dorosłych. Dzięki temu, osoby mogące pomóc komuś innemu, od razu będą mogły się ujawnić i odpowiedzieć na najbardziej nurtujące innego rodzica pytania lub nawiązać znajomość z osobą będącą w podobnej sytuacji.
- Grupy mentorskie
Mentoring na Facebooku jest już od jakiegoś czasu, natomiast tym razem znajdzie się on w grupach rodzicielskich. To jedna z bardziej docenianych funkcji na tym portalu społecznościowym. Na pewno więc sprawdzi się w przypadku problemów, z jakimi codziennie zmagają się osoby posiadające dziecko. Jak czytamy na blogu giganta, członkowie dostaną możliwość łączenia się ze sobą i wspierania w najtrudniejszych momentach życia lub sytuacjach wyjątkowych jak, np. przeprowadzka czy narodziny nowego dziecka.
Rozwiązywanie problemów mniejszych grup społecznych
Taka decyzja Facebooka o otworzeniu się na problemy rodziców wydaje się być nie tylko potrzebna, ale również rozważna. Medium bowiem próbuje okazać wsparcie psychologiczne poszczególnym grupom społecznym, a nie wszystkim osobom jednocześnie. Takie rozwiązanie może zatem przynieść oczekiwany skutek. Tym bardziej, że pozwala również w tym trudnym czasie wybrać opcję anonimowego zadania pytania. Pozwoli to więc rodzicom uniknąć ewentualnego strachu przed pytaniem czy dalszym szerzeniem się informacji na temat ich sytuacji. Miejmy także nadzieję na więcej tego typu działań na mediach społecznościowych. W dzisiejszych czasach bowiem taki rodzaj wsparcia jest nam bardzo potrzebny.