X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Od września Facebook tylko z nowym, odświeżonym wyglądem

Już za kilka dni użytkownicy Facebooka nie będą mogli powrócić do klasycznego wyglądu serwisu. Od września serwis wyłączy możliwość zmiany interfejsu na starszy.

Od września Facebook tylko z nowym, odświeżonym wyglądemźródło: unsplash.com

reklama


Nowy, stopniowo wprowadzany wygląd Facebooka nie przypadł do gustu wszystkim jego użytkownikom. Dotychczas mieli oni jednak możliwość powrotu do poprzedniej wersji. Niestety od września będzie to niemożliwe. 

Facebook w nowej odsłonie

Przypomnijmy, że CEO Facebook zaprezentował światu jego nowy wygląd już blisko rok temu podczas konferencji. Wiosną tego roku znaczne grono użytkowników mogło już korzystać z serwisu zarówno w nowej odsłonie, jak i dowolnym momencie przełączyć się na klasyczny, niebieski motyw serwisu. Wiele komentarzy w sieci sugerowało, że użytkownicy byli ku temu skłonni – nowa odsłona serwisu niespecjalnie przypadła im do gustu. Nie ucieszą ich więc plany serwisu.

Opracowany dla Facebooka nowy interfejs to duża zmiana dla użytkowników. Jest prostszy wizualnie i zawiera w sobie znacznie więcej bieli oraz przestrzeni. Dostosowano go także pod tryb ciemny. Od strony funkcjonalnej ma on kłaść większy nacisk na funkcje Grup, sekcję Facebook Watch, Marketplace oraz gry.

źródło: theverge.com

Z najnowszych doniesień Endgadget, jak i komunikatu wyświetlanego bezpośrednio w serwisie wynika, że od września Facebooka będzie dostępny tylko w nowym, odświeżonym wariancie.

Jak wrócić do klasycznego wyglądu serwisu?

Dla wszystkich sympatyków klasycznej wersji serwisu Facebook przygotował krótką instrukcję jego uruchomienia. Jeszcze tylko przez kilka dni, aby to zrobić, wystarczy:

  • Kliknąć ikonę   w prawym górnym rogu Facebooka.
  • Wybrać “Przełącz na klasycznego Facebooka”.

źródło: facebook.com

Wówczas wyświetlony zostanie nam komunikat z prośbą o informację zwrotną i ponownym ostrzeżeniem, że od września klasyczna wersja przestanie być dostępna.

źródło: facebook.com

Jeśli zaś korzystamy z nowego Facebooka i mamy problem z powróceniem do starszej wersji możemy go zgłosić. Wówczas należy:

  • Kliknąć ikonę  w prawym górnym rogu Facebooka.
  • Kliknąć kolejno Pomoc i wsparcie > Zgłoś problem.
  • Postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Ostatni dzwonek

Przed nami więc ostatnie dni, aby korzystać z Facebooka w jego klasycznej odsłonie. Jak wspominaliśmy, nowy wygląd to duża zmiana dla użytkowników, jednak serwis przygotowywał do niej stopniowo. Pozostaje nam zaprzyjaźnić się z nowym wyglądem serwisu lub po prostu do niego przywyknąć.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail