X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook ogłosił nowe Centrum Pomocy Zdrowia Psychicznego

Facebook ulepszył Centrum Pomocy Zdrowia Psychicznego, gdzie pragnie wspierać użytkowników zmagających się z problemami na tym polu.

Facebook ogłosił nowe Centrum Pomocy Zdrowia Psychicznegoźródło: shutterstock.com

reklama


Facebook ogłosił nowe Centrum Pomocy Zdrowia Psychicznego. Ma ono na celu pomoc użytkowników zmagających się z problemami psychicznymi, jak również nagłośnienie tego problemu.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego zachęcił Facebooka do uruchomienia nowego centrum pomocy osobom zmagającym się z problemami na tle zdrowia psychicznego.

źródło: about.fb.com

W celu odpowiedniego przygotowania, gigant nawiązał współpracę z NAMI, Kids Help Phone i It’s OK to Talk, czyli organizacjami będącymi autorytetami na tym polu. Centrum Pomocy ma być bowiem miejscem, gdzie każdy, kto będzie mógł otrzymać wskazówki od ekspertów oraz informację o miejscach, gdzie można się zgłosić w ramach kryzysu. Dodatkowo, gdy gigant zauważy wzrost zainteresowania daną tematykę w obszarze medium, związaną ze zdrowie psychicznym, uzupełni Centrum o treści z nią powiązane.

Co dokładnie znajdzie się w Centrum Pomocy Facebooka

Użytkownicy w Centrum Pomocy znajdą, m.in.:  przewodnik Światowej Organizacji Zdrowia dotyczący cyfrowego zarządzania stresem w WhatsApp, pakiet naklejek WHO na Messengerze, wsparcie przeciwkryzysowe w Messengerze, przewodniki po dobrym samopoczuciu psychicznym na Instagramie itd.

Dodatkowo, Facebook zaangażował się również mocno w badania społeczne, aby lepiej zrozumieć kwestie wpływające na pogarszające się zdrowie psychiczne użytkowników. Dlatego też podjął współpracę z The Aspen Institute, z którym opublikowali już swój pierwszy raport – Lekcje samotności.

I trzeba przyznać, po ostatniej aferze z dokumentem Netflixa: The Social Dilemma, o której pisaliśmy wczoraj, taka informacja może dość dobrze podziałaś na PR Facebooka. Tak czy inaczej, takich miejsc w sieci powinno być znacznie więcej. Tym bardziej, że z naszym zdrowiem psychicznym niestety jest coraz gorzej, zwłaszcza w czasach pandemii i po lockdownie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail