X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowa opcja wyszukiwania za pomocą słów kluczowych na Instagramie

Instagram dodaje nową opcję wyszukiwań po słowach kluczowych. Sprawdźcie na czym będzie ono polegało.

Nowa opcja wyszukiwania za pomocą słów kluczowych na Instagramieźródło: shutterstock.com

reklama


Nie samymi zdjęciami Instagram żyje! Równie ważne na tym serwisie są również wyszukiwania. I wszystko wskazuje na to, że te obecne już nie są wystarczające dla medium, gdyż dodaje nowe, oparte na słowach kluczowych.

Nowe możliwości

Nie każdy profil umieszcza hashtagi lub konkretny hashthag, natomiast zawiera szukane przez nas słowo, np. w opisie zdjęć. Dlatego Instagram postanowił dodać kolejną opcję wyszukiwań. Tym razem, za pomocą słów kluczowych. A gdzie ta opcja będzie się pojawiała?

źródło: socialmediatoday.com

Jak widać na powyższym obrazku, będzie to pierwsza opcja po kliknięciu w lupkę, zaraz obok wyszukiwań kont, znaczników oraz miejsc. Jednak, jak twierdzi medium, nie każde niszowe słowo będziemy mogli znaleźć w ten sposób. Pojawią się tam jedynie słowa ujęte w algorytmie i zgodne z zasadami panującymi wśród społeczności Instagrama. Mówiąc więc krótko – szansę mają słowa popularne, najczęściej używane przez innych użytkowników.

Kiedy możemy spodziewać się tej opcji w Polsce?

Instagram opcję wyszukiwań za pomocą słów kluczowych już wprowadził i stopniowo rozszerza je na kolejne kraje. Na ten moment są one dostępne w języku angielskim w takich krajach jak: Kanada, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia i Irlandia. Nie wiemy kiedy na tej liście pojawi się Polska, natomiast możemy liczyć na to, że w najbliższym czasie. I właśnie na tę zmianę powinny być gotowe marki, aby odpowiednio dostosować swoje przyszłe kampanie również do tej możliwości. Dzięki takiemu krokowi, łatwiej będzie im bowiem dotrzeć do nowych odbiorców, konsumentów, a nawet influencerów, którzy mogą okazać się spójni z wizerunkiem marki, a niekoniecznie zawsze jest to widoczne za pomocą hashtagów.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail