X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter testuje opcję cofnięcia tweeta przed wysłaniem

Twitter chce wprowadzić nową opcję. Być może już niebawem, będziemy mogli cofnąć tweeta przed ostateczną jego publikacją.

Twitter testuje opcję cofnięcia tweeta przed wysłaniemźrodło: unsplash.com

reklama


Polityka Twittera polega na tym, że dodaje się na serwis szybkie, krótkie wiadomości. W związku z tym medium nie posiada możliwości edycji tweetów. Jednak odpowiadając na tę potrzebę użytkowników, postanowił dodać opcję “Cofnij”.

Błąd? Popraw go w kilka sekund!

Użytkownikom Twittera przeszkadza to, że nie mogą edytować swoich tweetów. Niestety, sam serwis nie patrzy na to jak na problem, a po prostu model działania. Jednak wszystko wskazuje na małe zmiany.

Jane Manchun Wong udostępniła bowiem post, w którym pokazuje nową opcję pozwalającą cofnąć wysłanego tweeta. Niestety na podjęcie takich działań mamy tylko kilka sekund. Jeżeli w ich trakcie nie dostrzeżemy błędów – post zostanie opublikowany. A my nie będziemy mogli już edytować treści.

Jakie korzyści może przynieść opcja?

Przede wszystkim opcja “cofnij” to ukłon w stronę użytkowników, którzy od kilku lat domagają się możliwości edycji tweetów. Drugą korzyścią zaś jest szansa na zmniejszenie obraźliwych czy wulgarnych postów. Medium zauważyło to już w innej opcji, gdzie zachęca użytkowników do ponownego przeczytania treści, zanim ten zdecyduje się udostępnić je dalej. Jak twierdzi Twitter, od momentu wprowadzenia takiej opcji liczba fake newsów i wypowiedzi użytkowników mających negatywny wydźwięk znacznie zmalała.

W tym przypadku należy również zwrócić uwagę na to, że opcja “Cofnij wysłanie”, jest już niemalże gotowa, a prototyp wygląda bardzo profesjonalnie. Możemy zatem spodziewać się jej wprowadzenia już w najbliższych miesiącach.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail