X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok dodaje przewodniki dla rodziców, aby lepiej chronić dzieci w obrębie aplikacji

W celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci na TikToku, aplikacja przygotowała specjalne przewodniki dla rodziców. Wszystko po to, aby mieć pewność, że rodzice rozumieją działania pociech w sieci.

TikTok dodaje przewodniki dla rodziców, aby lepiej chronić dzieci w obrębie aplikacjiźródło: shutterstock.com

reklama


Aplikacja wideo ponowni wychodzi naprzeciw rodzicom. Tym razem, przygotowała dla nich specjalne przewodniki, których zadaniem jest ochrona dzieci przed niebezpiecznymi zachowaniami w obrębie aplikacji.

Nowa aktualizacja TikToka

Niedawno TikTok ogłosił aktualizację, której zadaniem jest pomoc rodzicom w zrozumieniu aplikacji. Przeprowadza ich krok po kroku, pokazując tym samym narzędzia ułatwiające sprawowanie kontroli.

screen z przewodnika

źródło: socialmediatoday.com

Aktualizacja ma zawierać cztery dodatkowe elementy. Pierwszy z nich nosi nazwę Guardian’s Guide to TikTok. Jest to przewodnik umożliwiający zrozumienie narzędzi i systemów, z jakich mogą korzystać rodzice i opiekunowie, aby zapewnić pozytywne wrażenia korzystania z aplikacji. Kolejny zaś powstał z myślą o zmniejszeniu i zapobieganiu nękania użytkowników. Został opracowany wraz z ekspertami branżowymi i znajdują się w nim porady, które ułatwiają rozpoznanie takiego zachowania w sieci. Co więcej, przewodnik ten będzie posiadał również specjalne linki, które będą przenosiły do centrum wsparcia, w regionie, w którym obecnie znajduje się użytkownik.

Oprócz tego, Tik Tok przygotował również specjalne wytyczne dla społeczności i w prostszy sposób ponownie wyjaśnił zasady platformy. Dodatkowo, uaktualnił zestaw lików, które dotyczą cyfrowych umiejętności czy zdrowia psychicznego i samopoczucia. Wszystko to, znajduje się w centrum bezpieczeństwa aplikacji.

Dlaczego jest to tak ważne?

Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, z jakimi zagrożeniami w internecie zmagają się najmłodsi. Dlatego też tworzenie takich przewodników przez social media jest czymś niezwykle istotnym. Może to bowiem zapobiec wielu negatywnym skutkom uczestnictwa dzieci w sieci. Przykładem może być chociażby tragedia rodziców dziewczynki, która wykonując challenge umarła poprzez uduszenie. Zwiększanie świadomości zarówno wśród rodziców, jak i wśród dzieci, może zminimalizować ryzyko wystąpienia takich sytuacji.

A jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa najmłodszych w internecie, koniecznie zapoznajcie się z naszym raportem: „Cyfrowe dzieciństwo. Jak chronić dziecko w sieci?”.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail