X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram ulepsza naklejki z linkiem i pozwoli dodać swój niestandardowy tekst

Naklejki z linkiem na Instagramie zostaną nieco odświeżone. Od teraz będzie można zmieniać ich kolor i dodawać własny tekst.

Instagram ulepsza naklejki z linkiem i pozwoli dodać swój niestandardowy tekstźródło: shutterstock.com

reklama


Naklejka z linkiem na Instagramie robi furorę! I nic w tym dziwnego, ponieważ użytkownicy zdążyli się już na nią nieco naczekać. Widząc zainteresowanie odbiorców, medium postanowiło dodać teraz trochę ulepszeń, aby jeszcze bardziej zwiększyć zaangażowanie na platformie.

Nowa odsłona naklejek

Na początku posiadały podstawowe kolory i niezbyt estetycznie wyglądający link. Teraz ma to się zmienić. Naklejki z linkiem na Instagramie mają przybierać dokładnie taką barwę, jaką wybierzemy. Ich liczba wciąż jest jednak ograniczona. Dodatkowo, naklejkę z linkiem będziemy mogli opatrzyć własnym opisem, co w rezultacie może bardziej zachęcić odbiorcę do tego, aby w niego kliknąć.

Jest to zdecydowanie dobra wiadomość dla wszystkich, którzy lubili korzystać z tego rozwiązania, ale widok naklejki nie pasował do estetyki jaką wprowadził w konkretnej planszy na Stories. I można by to skwitować krótkim, ale adekwatnym – mała zmiana, a cieszy!

W czym może to pomóc?

Wyróżnienie tekstem lub kolorem naklejki z linkiem może pomóc w zwiększeniu zaangażowania odbiorców. Jeżeli mniej więcej napiszemy co się pod nim znajdzie lub wymyślimy chwytliwe hasło – inni użytkownicy na pewno chętniej w nią klikną. Dodatkowo, jak już wspominaliśmy, większa gama kolorystyczna pozwoli też zachować estetykę kolorystyczną i nie zaburzy harmonii planszy u twórcy. A to z kolei powinno cieszyć zwłaszcza tych, dla których jest to istotny aspekt działania w sieci.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail