X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter dołącza do grona aplikacji z pionowym przewijaniem, które zapoczątkował TikTok

Kolejny serwis stara się upodobnić do TikToka. I tym oto sposobem obecnie na Twitterze trwają testy opcji pionowego przewijania postów.

Twitter dołącza do grona aplikacji z pionowym przewijaniem, które zapoczątkował TikTokźródło: shutterstock.com

reklama


Sprawdziło się coś u konkurencji – sprawdzi się też u nas. Najwidoczniej właśnie tak pomyślały wszystkie serwisy będące konkurencją TikToka. Również Twitter postanowił do nich dołączyć, a tym samym, wprowadzić u siebie opcję związaną z pionowym przewijaniem.

Jak miałoby to wyglądać?

Podobnie jak na TikToku czy Instagramie. Chociaż na ten moment trwają testy nowej opcji, Twitter już postanowił pochwalić się nowym rozwiązaniem w obrębie swojego serwisu.

Jak widzimy, post będzie pełnoekranowy, a za pomocą przeciągnięcia palcem w dół lub w górę, będziemy mogli przejść z jednego posta do drugiego. Co więcej, wciąż będzie się także wyświetlał pasek nawigacyjny, który zobaczymy na dole strony.

Tiktokizacja mediów społecznościowych

Nie da się nie zauważyć faktu, że coraz więcej aplikacji kopiuje rozwiązania od TikToka. Staje się on inspiracją dla swojej konkurencji. I nic w tym dziwnego. Od kilku lat bowiem to właśnie TikTok jest najchętniej pobieranym medium w Polsce. Co więcej, potrafi on przyciągnąć tę grupę wiekową, na której obecnie najbardziej zależy innym mediom społecznościowym, czyli pokolenie Z i Alfa. Widząc więc rosnące wskaźniki zainteresowania TikTokiem nie tylko przez najmłodszych, ale i przez marki, a spadek zainteresowania innymi mediami, wszelakie serwisy społecznościowe chcą być jak najbliżej swojego najgroźniejszego konkurenta. Natomiast należy pamiętać o tym, że mimo wszystko to właśnie TikTok jest kilka kroków do przodu i to on wyznacza trendy. I może być naprawdę trudno prześcignąć to, co obecnie sobą reprezentuje.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail