X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

10 ciekawych blogów podróżniczych o Polsce

Lato to czas sprzyjający podróżom i różnego rodzaju wycieczkom. Dokąd pojechać? Jakie miejsca w Polsce warto odwiedzić? Oto lista ciekawych blogów podróżniczych, które mogą dostarczyć inspiracji i wiedzy.

10 ciekawych blogów podróżniczych o Polsceźródło: shutterstock.com

reklama


W internecie można znaleźć setki regularnie prowadzonych blogów podróżniczych. Wśród nich są takie blogi podróżnicze, które skupiają się na podróżach alternatywnych, wyprawach z dziećmi, turystyce kulinarnej, wycieczkach rowerowych i wielu innych aspektach podróżowania. My wyselekcjonowaliśmy najciekawsze blogi turystyczne o Polsce, które z pewnością zainspirują do odkrywania uroków naszego kraju.

Polska Po Godzinach

Blog polskapogodzinach.pl

źródło: polskapogodzinach.pl

Bardzo często zapierających dech w piersiach widoków, fascynujących przeżyć i niesamowitych atrakcji turystycznych szukamy gdzieś daleko. Tymczasem autorzy bloga polskapogodzinach.pl, czyli Kasia i Tomek, udowadniają, że Polska może zachwycić i ma naprawdę wiele do zaoferowania. Dlatego warto zaglądać na blogi turystyczne takie jak Polska Po Godzinach w poszukiwaniu inspiracji na małe i duże podróże po Polsce.

Znaj Kraj

Blog znajkraj.pl

źródło: znajkraj.pl

ZnajKraj.pl to blog internetowy koncentrujący się wokół turystyki rowerowej. Szymon, autor bloga, proponuje liczne, niezwykle ciekawe trasy po Polsce, a także po Niemczech i innych europejskich państwach. Bez wątpienia to źródło cennych inspiracji podróżniczych. Blogi turystyczne po Polsce taki jak ten dostarczają też praktycznych wskazówek i przemyślanych planów zwiedzania.

Sekulada.com

Blog sekulada.com

źródło: sekulada.com

Sekulada.com to wyjątkowy blog, który prowadzi czytelników przez podróże śladami średniowiecznej architektury. Śledząc kolejne wpisy, można odkrywać najpiękniejsze zamki, pałace, katedry, ratusze, opactwa i inne wyjątkowe obiekty architektoniczne. Każdy wpis jest ilustrowany zachwycająco pięknymi zdjęciami.

W 10 inspiracji dookoła świata

Blog w10inspiracjidookolaswiata.pl

źródło: w10inspiracjidookolaswiata.pl

W10inspiracjidookolaswiata.pl to blog prowadzony przez Magdę, która sama o sobie mówi, że szuka małych i dużych zachwytów w zakamarkach świata. Dużą część wpisów poświęconych jest wycieczkom po Polsce, w tym po sielskich wsiach i małych miasteczkach. Magda zachęca do odwiedzenia takich miejsc jak Lanckorona – miasto aniołów czy też do najbardziej kolorowego miejsca w Polsce, czyli wsi Zalipie.

Życie w podróży

Blog zyciewpodrozy.pl

źródło: zyciewpodrozy.pl

Blog zyciewpodrozy.pl promuje lokalną turystykę, ale można także znaleźć na nim relacje z dalszych podróży. Jego autor – Mikołaj interesująco relacjonuje wyprawy, a także dzieli się poradami i praktycznymi wskazówkami, które ułatwiają zorganizowanie własnej podróży. Mikołaj Cichomski zaprasza do takich uroczych miejsc jak Kraina Rumianku, Korolowa Chata czy też Uroczysko Zaborek.

PolskieSzlaki.pl

Blog polskieszlaki.pl

źródło: polskieszlaki.pl

Najlepsze blogi podróżnicze to takie, które mają dużą wartość merytoryczną, są autentyczne, inspirujące i ułatwiające samodzielnie planowanie wypraw. Wszystkie te kryteria spełnia blog polskieszlaki.pl. To źródło ogromnej ilości przydanych informacji oraz ciekawostek podróżniczych.

Hasające Zające

Blog hasajacezajace.com

źródło: hasajacezajace.com

Dużą popularnością cieszą się blogi turystyczne opowiadające o górach. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje blog hasajacezajace.com. To blog o górach i turystyce, który prowadzi sympatyczna para Justi i Krystek, którzy wraz z synkiem przemierzają najpiękniejsze górskie szlaki. Oprócz relacji z wypraw znajdziemy na nim wiele praktycznych porad, w tym dotyczących pobytu w górach z dzieckiem.

Zielona wśród ludzi

Blog zielonawsrodludzi.pl

źródło: zielonawsrodludzi.pl

Monika, autorka bloga zielonawsrodludzi.pl, to osoba, która określa się jako miłośniczkę wszystkiego, co zielone i naturalne. Dlatego zgodnie ze swoją filozofią promuje ekologię, lokalne podróże i mikrowyprawy. Czytając blogi turystyczne o Polsce takie jak ten, można dowiedzieć się jak szukać ciekawych miejsc na mikrowyprawy, jak podróżować w duchu zero waste i jak zorganizować fajny piknik o każdej porze roku.

My Na Szlaku

Blog mynaszlaku.pl

źródło: mynaszlaku.pl

Blogi podróżnicze po Polsce tworzone przez miłośników podróżowania z dzieckiem, takie jak mynaszlaku.pl, potrafią zainspirować młodych rodziców do odwiedzania najciekawszych miejsc. W końcu podróże to fantastyczny sposób, by ciekawie i aktywnie spędzać czas z rodziną. Angelika i Mateusz, czyli autorzy bloga podpowiadają jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować oraz wędrować po górach z dzieckiem.

Grafy w podróży

Blog grafywpodrozy.pl

źródło: grafywpodrozy.pl

Grafywpodrozy.pl to kolejny blog, prowadzony przez rodzinę obieżyświatów. Znajdziemy na nim propozycje miejsc bardziej i mniej znanych, które warto odwiedzić oraz atrakcje turystyczne, których nie można pominąć. A wszystko to zilustrowane jest autentycznymi, nieupiększanymi zdjęciami.

Blogi turystyczne o Polsce to najczęściej strony powstające z pasji do podróżowania. To blogi podróżnicze, które inspirują do odkrywania najpiękniejszych zakątków, a jednocześnie nie koloryzują rzeczywistości. Takie strony to także źródło przydanych informacji, ułatwiających samodzielne zaplanowanie wyprawy, między innymi na rowerach, z dzieckiem, w góry, w poszukiwaniu najpiękniejszych obiektów architektonicznych czy też niedalekiej mikrowyprawy.

Opisane wyżej blogi podróżnicze po Polsce udowadniają, że podróżowanie jest dla każdego, bez względu na wiek, rodzaj wykonywanej pracy czy też na zasobność portfela. Czy wśród nich są Wasze ulubione blogi podróżnicze?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail