X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Meta dodała nowe opcje do Rolek na Instagramie i Facebooku

Nowe opcje w Rolkach jakie zaproponowała Meta to kopia tego, co od jakiegoś czasu możemy obserwować na TikToku. Czy okażą się skuteczne?

Meta dodała nowe opcje do Rolek na Instagramie i Facebookuźródło: shutterstock.com

reklama


Obecnie Rolki na Instagramie i Facebooku generują około 20% całego czasu, jaki użytkownicy spędzają w aplikacji. W związku z tym, Meta postanowiła dodać nowe opcje, aby ten format jeszcze bardziej urozmaicić. Czy i tym razem zainspirowała się TikTokiem?

Nowe opcje w Rolkach na Instagramie i Facebooku

Jeżeli jesteście miłośnikami Rolek, z całą pewnością mogliście zaobserwować nowe opcje, jakie niedawno się pojawiły. Pierwsza z nich – Remiksuj zdjęcia – pozwala na tworzenie Rolki ze zdjęć umieszczonych w danym profilu.

Jak widać na powyższych screenach, użytkownicy mogą ponownie wykorzystywać treści w dowolny sposób, inspirując się nimi. Oczywiście, dbając o komfort tych, którzy nie chcieliby, aby ich treści zostały w ten sposób wykorzystane, Instagram i Facebook pozwolą zablokować tę opcję.

Oprócz zdjęć, Meta pozwoli również na to, aby remiksować treści wideo. Druga opcja to kopia tego, co już od jakiegoś czasu proponuje TikTok. Kolejny raz więc potwierdza się to, że obecnie to TikTok tworzy trendy, a inne media społecznościowe starają się nadrabiać zaległości.

W czym mogą pomóc nowe opcje?

Przede wszystkim te rozwiązania mogą wpłynąć na zwiększenie zaangażowania użytkowników, ale i rozwój Rolek. Więcej opcji to także więcej poświęconego czasu w aplikacji, jak również zachęta do tworzenia swoich treści. Remiksowanie daje też nowe możliwości dla marek, które w ciekawszy sposób mogą zachęcić użytkowników do udziału w kampaniach. A taka interakcja, to większy zasięg i skuteczność.

Z nowych opcji już teraz może cieszyć się większość użytkowników Instagrama i Facebooka. Jeżeli jednak wciąż nie posiadasz tego rozwiązania, spróbuj zaktualizować aplikacje lub poczekaj. Najpóźniej w ciągu kilku dni również będziesz mógł remiksować wideo i obrazy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail