X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Polskie blogi parentingowe – gdzie warto zajrzeć?

Blogi parentingowe mogą stanowić dla wielu rodziców źródło praktycznych porad. Oto kilka propozycji stron, które warto znać.

Polskie blogi parentingowe – gdzie warto zajrzeć?źródło: shutterstock.com

reklama


Wychowywanie dziecka to ogromne wyzwanie. Dlatego rodzice, którzy chcą dla swoich pociech jak najlepiej, poszukują rzetelnej wiedzy, wartościowych porad, ale też wsparcia dla siebie i swoich bliskich. Wszystko to zapewniają najpopularniejsze blogi parentingowe.

Dlaczego warto przeglądać blogi poświęcone rodzicielstwu? Powodów jest wiele. Przede wszystkim najpopularniejsze blogi parentingowe gromadzą wokół siebie społeczność, której częścią stają się ich czytelnicy. To ważne szczególnie dla tych, którzy nie mają wokół siebie wystarczającego wsparcia, nikt im nie dodaje otuchy i czują się osamotnieni w swoich zmaganiach z rodzicielstwem. Blog parentingowy może dla każdego odbiorcy stać się platformą, na której można wymienić się doświadczeniami, rozmawiać o problemach, a także dzielić się małymi sukcesami.

Blogi parentingowe to też niemal niewyczerpane źródło praktycznych porad od rodziców dla rodziców, które ułatwiają codzienne życie i inspirują. Wreszcie blogi parentingowe to też recenzje produktów, a także treści, które rozśmieszają, poruszają i dają chwilę wytchnienia. Oto kilka propozycji stron, które warto odwiedzić.

Moi-Mili.pl

Blog parentingowy Moi-Mili.pl

źródło: moi-mili.pl

Blog parentingowy Moi Mili prowadzi Kaja Wolnicka – psycholog, fotograf i mama dwójki uroczych maluchów. Jak charakteryzuje go autorka, jest to blog „o dzikich dzieciach, o uważnym rodzicielstwie, o celebrowaniu codzienności, o dzieciństwie bez prądu, podróżach małych i dużych, o wielkiej miłości, która przyszła niespodziewanie, o życiu slow, ale fashion”. Moi Mili to źródło porad na temat domowej edukacji, pomysłów na kreatywne zabawy, propozycji smacznych i zdrowych posiłków dla całej rodziny, a nawet takie przydatne materiały jak dziecięca mapa Warszawy.

Blog parentingowy MatkaWariatka.pl

Blog Matka Wariatka

źródło: matkawariatka.pl

Wśród ciekawych blogów parentingowych nie mogło zabraknąć strony Wioli Wołoszyn – neurologopedy i mamy dwóch synów. Wśród wielu tematów poruszanych przez Wiolę na szczególną uwagę zasługują teksty związane z rozwojem mowy dziecka, gdyż w tym obszarze blogerka jest prawdziwym ekspertem, a także recenzje książek dla dzieci. Polecamy także wpisy dotyczące recenzji produktów dedykowanych dzieciom.

Nebule.pl – portal świadomego rodzica

Blog Nebule

źródło: nebule.pl

Nebule.pl powstało jako rzetelny, edukacyjny blog prowadzony przez pedagoga, logopedę i terapeutę integracji sensorycznej – Annę Trawkę. Ania, bazując na swojej wiedzy i doświadczeniach, proponuje najlepsze rozwiązania w każdej dziedzinie – od edukacyjnych zabaw, przez zdrowe odżywianie, po podróże z dzieckiem. Czytając blog Nebule.pl, można dowiedzieć się, jak ćwiczyć motorykę małą u dzieci, czy metoda Montessori się sprawdza, kiedy i jak zacząć odpieluchowanie i wiele, wiele więcej.

Niedoskonała mama

Blog Niedoskonała Mama

źródło: niedoskonalamama.pl

Obserwując inne rodziny, szczególnie w mediach społecznościowych, łatwo dojść do wniosku, że wszyscy świetnie radzą sobie z rodzicielstwem i codziennym życiem, tylko nie my sami. Wpisy na blogu Niedoskonała Mama są jak zimny prysznic, bo przedstawiają codzienne życie rodziców takim, jakim jest. To dodaje otuchy. Autorka bloga – Sandra Kozłowska przekonuje także, że rodzicielstwo można z powodzeniem łączyć z pracą, aktywnością fizyczną, hobby i życiem osobistym, podpowiadając przy tym, jak nie zapomnieć o sobie.

Cała Reszta

Blog Cała Reszta

źródło: calareszta.pl

Blog parentingowy Cała Reszta prowadzi Dagmara Hicks – mama trojaczków, która opisuje macierzyństwo bez ściemy, gdyż jak sama mówi, jest „ambasadorką poglądu, że dziecko to nie tylko lukier, ale i kupa i szrama na czole”. Dlatego też każdy, kto chce nabrać dystansu do roli rodzica, powinien zajrzeć na stronę Dagmary. Co zrobić, gdy dzieci wkurzają? Czy matka ma prawo do narzekania? Czy dzieci powinny być całym naszym światem? O tym można poczytać na blogu Cała Reszta.

Blond Pani Domu

Blog Blond Pani Domu

źródło: blondpanidomu.pl

Strona Blond Pani Domu, którą tworzy Mirosława Trenerowska – dietetyk, a prywatnie mama dwóch maluchów – to blog lifestylowo-parentingowy. Czytelnicy poza tematami związanymi bezpośrednio z rodzicielstwem, znajdą tu też mnóstwo informacji i praktycznych porad w zakresie prowadzenia zdrowego stylu życia, organizacji czasu, gotowania, pielęgnacji urody, mody czy też wskazówek dotyczących podróżowania. Blond Pani Domu to merytoryczna widza i mnóstwo inspiracji przekazywanych w lekki, przystępny sposób.

Blog parentingowy – źródło porad i inspiracji

Blogi parentingowe podpowiadają, jak wzmocnić odporność u dziecka, jak spakować walizkę na rodzinny wyjazd i co kupić pociechom pod choinkę. Lecz najważniejsze jest to, że blogi parentingowe oprócz tego, że uczą, to jeszcze bawią, podnoszą na duchu i motywują wszystkich tych, którzy na co dzień zmagają się z wyzwaniami, jakie niesie wychowywanie małego człowieka.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail