X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

WePlay Esports – zwycięzca Davos Communications Awards 2022

Davos Communications Awards 2022 docenił zespół WePlay Holding ds. PR i komunikacji – WePlay Esports przyznano złotą nagrodę za kampanię PR.

WePlay Esports – zwycięzca Davos Communications Awards 2022WePlay Esports, Grafika: WePlay Holding

Artykuł sponsorowany

Kampania PR dla pierwszego majora Dota 2 organizowanego przez WePlay Esports, flagową firmę grupy esportowej WePlay Holding, przyniosła firmie zwycięstwo w kategorii Wewnętrzny Zespół Roku. WePlay AniMajor przeszedł do historii esportu jako pierwszy major Dota 2 o tematyce anime i jeden z najlepszych eventów esportowych doby pandemii.

WePlay AniMajor

WePlay AniMajor. Zdjęcie: WePlay Holding

WePlay AniMajor odbył się w czerwcu 2021 roku, na długo przed rosyjską inwazją na Ukrainę na pełną skalę, w esportowym sercu Ukrainy – WePlay Esports Arena Kyiv. Kijowska arena gościła najlepsze na świecie drużyny Dota 2 i zapewniła niesamowite wrażenia dla widzów transmisji.

Według Esports Charts turniej WePlay AniMajor stał się najpopularniejszym majorem Dota 2 pod względem liczby godzin oglądania (35+ milionów godzin). Liczba ta nie obejmuje chińskich platform nadawczych. W ostatnim dniu turnieju oglądało go ponad 645 tysięcy widzów.

Zespół organizatorów przygotował dekoracje, które nie miały sobie równych. Zbudowana została scena o głębokości 45 metrów i dwie 11-metrowe postacie Monkey King i Juggernaut z Dota 2, aby oszołomić widzów online. Cały proces stworzenia atmosfery anime na turnieju potrwał około 4500 godzin.

WePlay AniMajor

WePlay AniMajor. Zdjęcie: WePlay Holding

Z kolei ekipa WePlay ds. komunikacji zrobiła wszystko, by opowiedzieć historię WePlay AniMajor całemu światu. W rezultacie o WePlay AniMajor wspomniały media z 44 krajów, które napisały ponad 1600 publikacji, wiadomości i aktualizacji o tym wydarzeniu, a także zamieściły link do niego. Według danych PR-narzędzia CoverageBook materiały o WePlay AniMajor obejrzało ponad 48,9 miliona osób.

Cały zakres prac — od opracowania strategii do jej wdrożenia — zespół wykonał samodzielnie, bez wsparcia zewnętrznych konsultantów czy agencji. Sukces ten jest rezultatem głębokiego rozumienia specyfiki esportu, osobistej interakcji członków zespołu z przedstawicielami prasy, a także wcześniej zbudowanego wśród dziennikarzy zaufania. Szczególne znaczenie miał stopień zaangażowania w projekt zespołu profesjonalistów, którzy potrafią szybko podejmować właściwe decyzje i są gotowi brać na siebie odpowiedzialność.

Davos Communications Awards 2022 wysoko ocenił wysiłek zespołu WePlay Holding ds. PR i komunikacji włożony w tę kampanię i przyznał WePlay Esports złotą nagrodę.

Alena Dalskaya-Latosiewicz

Alena Dalskaya-Latosiewicz, dyrektor ds. komunikacji w WePlay Holding. Zdjęcie: WePlay Holding

WePlay AniMajor stał się jednym z najważniejszych kamieni milowych dla naszej firmy i całej branży esportowej. Zwłaszcza dział PR i komunikacji wspólnie z zespołem marketingu esportowego dołożył wszelkich starań, aby ten event wykroczył poza środowisko esportowe. Dlatego z pewnością zdobył on serca fanów Dota 2 jako nieszablonowe wydarzenie, które nie ma sobie równych – mówi Alena Dalskaya-Latosiewicz, dyrektor ds. komunikacji w WePlay Holding.

Davos Communication Awards jest organizowany przez World Communications Forum Association we współpracy z CISION i DHL. Konkurs ten honoruje wyjątkową pracę specjalistów z dziedziny public relations i komunikacji z całego świata. Do udziału zapraszane są agencje, zespoły wewnętrzne i pojedyncze osoby z każdego sektora, aby świętować i pokazać zawodową doskonałość w tym niełatwym roku.

Pełna lista laureatów 2022 roku jest dostępna tutaj.

Artykuł sponsorowany

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail