X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zarabianie na Instagramie – najpopularniejsze sposoby

Instagram to jedno z tych miejsc w sieci, w których marki, również te osobiste, znalazły swój sposób na to, aby zarabiać. Jak tego dokonują?

Zarabianie na Instagramie – najpopularniejsze sposobyźródło: shutterstock.com

reklama


Wizja zarabiania na działalności w mediach społecznościowych jest bardzo kusząca. Tym bardziej że serwisy takie jak Instagram, stwarzają wiele możliwości, by czerpać z nich zyski. Czy wiesz, jak zarabiać na Instagramie?

Współpraca z markami

Najbardziej oczywistym sposobem na zarabianie na Instagramie jest nawiązanie współpracy z markami. Dzięki temu publikując sponsorowane treści, można zdobyć niemałe pieniądze. Oczywiście wysokość zarobków jest zależna od kilku czynników. Wśród nich można wymienić liczbę followersów, zaangażowanie obserwatorów i branżę, w której działa instagramer. Nie ma wątpliwości, że bardziej cenna dla partnerów biznesowych będzie współpraca z twórcą, który promuje się jako ekspert z branży finansowej i zgromadził 10 tysięcy followersów, spośród których wielu wykazuje duże zaangażowanie, niż influencer, który koncentruje się na tematach modowych i może się pochwalić 50 tysiącami stosunkowo mało aktywnych obserwatorów. Nie da się ukryć, że zyskanie pozycji, która pozwoli nawiązać współpracę z markami, wymaga ciężkiej, systematycznej pracy.

Screen posta z Instagrama.

źródło: instagram.com

Programy afiliacyjne

Poza publikacją sponsorowanych treści instagramerzy mają możliwość zarabiania poprzez udział w programach afiliacyjnych. Najprościej mówiąc, są to programy, w ramach których reklamodawca płaci afiliantowi prowizję za wygenerowanie ruchu na stronie i/lub za konwersję. Rolą instagramera jest przekazywanie followersom linków afiliacyjnych, które przekierują ich do strony partnera. Oczywiście twórcy internetowi muszą zachować umiar podczas dzielenia się linkami, gdyż nadmiar takich treści może skutecznie zniechęcić użytkowników Instagrama do obserwowania danego profilu.

Shoutouts

Kolejnym sposobem na to, jak zarabiać na Instagramie są tzw. shoutouts. Są to wzmianki pojawiające się na cieszącym się popularnością profilu o innym profilu. Wzmianki te mogą pomóc w szybkim rozwoju konta na Instagramie, dlatego są twórcy internetowi, którzy chętnie za nie płacą. Shoutouts można zakupić na dedykowanych serwisach takich jak ShoutCart, Fiverr czy AppSally. Oczywiście takie wzmianki mogą pojawić się w sposób naturalny i dobrowolny albo można się też nimi wymieniać na zasadzie wzajemności. Jednak zakup shoutout daje największą kontrolę nad tym, gdzie i w jakim kontekście wzmianka się pojawi.

Monetyzacja swoich działań

Nawet nie współpracując z markami, można zarabiać na Instagramie. Sposobem na to jest monetyzacja swoich działań, dzięki działalności na tym portalu społecznościowym. To świetne miejsce między innymi do sprzedaży ebooków, audiobooków, kursów internetowych i wielu innych produktów cyfrowych. Doskonałym przykładem jest profil fotografa znanego jako hashtagalek, który przy okazji prezentacji swoich prac zachęca do skorzystania z kursu fotografii.

Screen posta z Instagrama.

źródło: instagram.com

Sklepy na Instagramie

Choć zarabianie na Instagramie najczęściej kojarzy się z działalnością twórców internetowych, to nie oznacza, że jest to sposób zarobkowania zarezerwowany tylko dla nich. Dobrym przykładem na to są sklepy na Instagramie, które świetnie sprawdzają się jako dodatkowy kanał sprzedaży dla e-sklepów. Założenie sklepu w tym serwisie społecznościowym jest intuicyjne i całkowicie bezpłatne, wiec z tej opcji może skorzystać każdy. Oczywiście ze względu na specyfikę Instagrama najlepiej sprawdzi się sprzedaż takich produktów, które można atrakcyjnie zaprezentować na zdjęciach, a więc odzieży, biżuterii, obuwia, kosmetyków, dekoracji, zabawek itp.

Screen z Zalando.

źródło: instagram.com

Promocja firmy

Instagram stwarza doskonałe warunki do promowania swojej firmy w sieci. Choć nie jest to bezpośredni sposób na to, jak zarabiać na Instagramie, to warto mieć na uwadze, że z jego pomocą można znacząco zwiększyć zyski, między innymi poprzez zwiększenie rozpoznawalności i budowanie pozytywnego wizerunku. Chcąc promować swoją działalność na Instagramie, warto prezentować efekty swojej pracy, dzielić się tym, co się dzieje za kulisami i nawiązywać relacje z klientami.

Sprzedaż konta na Instagramie

Zarabianie na Instagramie może przybierać różne kształty. Ciekawą opcją jest tworzenie kont z dużą liczbą followersów po to, aby z zyskiem je odsprzedawać. Oczywiście, aby sprzedać profil z zyskiem, trzeba się postarać, by treści na nim zamieszczane angażowały odbiorców, by były spójne, wartościowe i budziły pozytywne skojarzenia. Takimi kontami, zainteresowane są marki, które nie mają czasu na tworzenie własnych kont zupełnie od podstaw.

Jak zarabiać na Instagramie?

Odpowiedzi na pytanie, jak zarabiać na Instagramie jest sporo. Jednak niezależnie od sposobu na zarabianie na Instagramie istotne jest prowadzenie skutecznych, systematycznych działań, które pozwolą zgromadzić wokół profilu zaangażowanych w komunikację obserwatorów. Naturalnie niezbędne jest też tworzenie atrakcyjnych zdjęć i wideo, używanie odpowiednich hashtagów, zachęcanie odbiorców do interakcji i podejmowanie innych akcji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail