X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok testuje awatary generowane przez narzędzia AI 

TikTok planuje zintegrować swoją platformę ze sztuczną inteligencją. Możliwe, że już niedługo doczekamy się własnych awatarów generowanych przez AI. 

TikTok testuje awatary generowane przez narzędzia AI źródło: unsplash.com

reklama


TikTok już od pewnego czasu pracuje nad zintegrowaniem swojego systemu z technologią AI. Platforma korzystała już ze sztucznej inteligencji w przeszłości. Mowa tu o narzędziach takich jak chociażby Effects House. Ze wpisu Matta Navary wynika, że tym razem TikTok planuje wykorzystać technologię AI, która umożliwi użytkownikom tworzenie awatarów na podstawie ich własnych zdjęć profilowych w czasie rzeczywistym.  

TikTok „Plus”?

Na zdjęciach dodanych przez Matta Navarra, jest mowa o kreowaniu awatarów – nawet 30 awatarów na podstawie 3–10 zdjęć oraz o tajemniczym „Plusie”. Czyżby TikTok planował wprowadzenie dodatkowej subskrypcji dla użytkowników TikToka?

W sieci pojawia się coraz więcej narzędzi i generatorów oferujących niestandardowe zdjęcia i grafiki, które użytkownicy, szczególnie młode osoby (w tym zapewne również użytkownicy TikToka), mogą chcieć wykorzystać m.in. jako swoje zdjęcia profilowe. Ci z kolei wydają się dla marki idealną grupą rynkową do testowania tego typu rozwiązań.  

Patrząc na popularność technologii AI w ostatnim czasie, można spodziewać się tego, że większość platform społecznościowych będzie chciała zintegrować swoje systemy ze sztuczną inteligencją. Z technologii AI korzystają już Twitter, Facebook, LinkedIn, czy Snapchat. Ten ostatni ma w ofercie bardzo podobną subskrypcję. Być może TikTok „Plus”, podobnie jak zrobił to już Snapchat +, pragnie rozwinąć skrzydła w kierunku, który będzie dla niego w przyszłości kolejnym źródłem dochodów?

Jak wygląda proces tworzenia awatarów przez AI na TikToku? 

Z rzutu ekranu udostępnionego na Twitterze wynika, że TikTok wymaga od użytkownika dodania od 3 do 10 zdjęć swojej osoby. Następnie generuje z nich całkowicie nowe, fantazyjne wizerunki. Użytkownik ma ostatecznie do wyboru wiele wariantów i stylów, z których może wybrać ten, który najbardziej mu odpowiada. Wygląda to intuicyjnie i prowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces.

Tworzenie awatarów przez AI na TikToku

źródło: twitter.com/MattNavarra

Internauta dostaje również informację o tym, w jaki sposób platforma będzie zarządzała jego wizerunkiem. TikTok wskazuje, że usuwa wszystkie przesłane obrazy i awatary wygenerowane przez AI ze swoich serwerów. Odbywa się to po tym, jak użytkownik wybierze lub odrzuci awatary. Jeśli nie wykona żadnej z tych czynności, będą one przechowywanie przez 5 minut, aby pozwolić na generowanie kolejnych awatarów. Zaś w przypadku korzystania ze wspomnianego w tym artykule „Plusa” byłyby one usuwane natychmiast po wygenerowaniu, a gdy użytkownik chciałby stworzyć kolejne awatary, konieczne byłoby zamieszczenie zdjęć.

Usuwanie zdjęć potrzebnych do tworzenia awatarów na TikToku

źródło: twitter.com/MattNavarra

Patrząc na prace nad sztuczną inteligencją, jakie do tej pory miały miejsce w firmie Byte Dance, macierzysta firma TikToka również aktywnie eksperymentuje z tłumaczeniem tekstu na wideo – mowa o projekcie MagicVideo). Nie jest więc żadną niespodzianką, że i TikTok również rozpoczął integracje swojego systemu z AI. Biorąc pod uwagę to, jak sztuczna technologia wkrada się w naszą codzienność, może to być miła odmiana dla użytkowników platformy. 

Na chwilę obecną nie znamy jeszcze informacji na temat daty premiery, choć wydaje się ona bliska. Możemy się jedynie zastanawiać czy to jedynie część większej oferty i jeśli tak, to jakie jeszcze niespodzianki przygotował dla nad TikTok w swoim pakiecie. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail