reklama
Artykuł sponsorowany
Współczesny świat IT szybko ewoluuje, stawiając przed firmami coraz to nowe wyzwania związane z rozwojem technologii, odkrywaniem rynkowych nisz oraz wdrażaniem innowacyjnych produktów. W odpowiedzi na te zmieniające się wymagania, organizacje poszukują coraz bardziej elastycznych rozwiązań w zakresie dostarczania usług dla swoich klientów. Jednym ze sposobów na skuteczne zarządzanie tymi dynamicznymi zmianami są modele outsourcingu takie jak body leasing oraz staff augmentation, które oferują firmom możliwość szybkiego i skutecznego dostosowania się do bieżących potrzeb rynkowych.
Określenie tempa rozwoju nowoczesnych technologii jako „szybkiego” wydaje się niedoszacowaniem. Jeszcze niedawno nie byliśmy świadomi, jak radykalnie zmieni się krajobraz cyfrowy. Przykładem jest nagły wzrost popularności dużych modeli językowych, które zdominowały przeglądarki internetowe, wprowadzając setki nowych integracji i tworząc unikatowy ekosystem. Ostatnio zyskaliśmy także możliwość tworzenia obrazów z użyciem prostych komend tekstowych, a także wykorzystania cyfrowych asystentów, takich jak co-piloci, w codziennej pracy. Te zmieniające się technologie i nawyki użytkowników wymuszają na branży IT ciągłą adaptację. Świadectwem tej dynamiki jest również zmiana kierunku inwestycji w technologie, jak choćby odchodzenie od projektów związanych z metawersum. Firmy takie jak Meta i Microsoft zdecydowały się na redukcję inwestycji w te obszary, co wiązało się także ze zwolnieniem znacznej części personelu.
Technologiczne przyspieszenie – jak firmy mogą nadążyć za zmieniającymi się trendami?
Zmiany w technologii niosą za sobą wyzwania, które wymagają od firm nie tylko elastyczności, ale i zdolności do szybkiego adaptowania się do nowych trendów. To łatwe do powiedzenia, lecz trudne do zrealizowania, szczególnie w obliczu wyzwań rekrutacyjnych. Na przykład, znalezienie doświadczonego specjalisty od uczenia maszynowego może być trudne, zwłaszcza gdy firma po raz pierwszy poszukuje talentów w dziedzinie sztucznej inteligencji. Zgodnie z badaniem Polskiego Instytutu Ekonomicznego, aż 42% wakatów na stanowiska specjalistyczne w IT jest trudnych do wypełnienia. Dodatkowo, 64% firm zatrudniło mniej ekspertów IT niż planowało, a co piąta firma musiała rezygnować z projektów z powodu braku kwalifikowanego personelu. Rozwiązaniem tych problemów mogą być nowoczesne modele outsourcingowe, takie jak body leasing i staff augmentation. Oferują one możliwość tymczasowego zatrudnienia specjalistów z innych firm, co umożliwia uniknięcie kosztów związanych z rekrutacją, zatrudnieniem stałym oraz dodatkowymi świadczeniami pracowniczymi.
Body Leasing – szybka reakcja na wyjątkowe wyzwania IT
Body leasing to metoda dostarczania niezbędnych umiejętności ‘od ręki’, która okazuje się idealnym rozwiązaniem, gdy dział IT staje przed niespodziewanymi wyzwaniami lub gdy projekt utknął w impasie z powodu braku odpowiednich kompetencji. Wypożyczając specjalistę, firmy nie tylko zyskują na elastyczności operacyjnej i zdolności do szybkiego rozpoczęcia pracy nad nowym projektem, ale również wnoszą świeże spojrzenie do istniejących zespołów. Obawy dotyczące integracji wypożyczonego eksperta z zespołem programistycznym są minimalne, ponieważ klient ma możliwość wyboru spośród wielu kandydatów. Proces ten jest także znacznie szybszy i mniej czasochłonny niż tradycyjne procedury rekrutacyjne. Cała procedura alokacji specjalisty IT w modelu body leasing zajmuje zaledwie trzy tygodnie, co stanowi znaczące skrócenie czasu w porównaniu do standardowych procesów rekrutacji, weryfikacji kwalifikacji i negocjacji warunków zatrudnienia.
Edge1s – model wsparcia IT, który łączy technologię z talentem
Edge1s wyróżnia się na rynku IT, korzystając z doświadczenia blisko 5 tysięcy specjalistów, którzy są biegli w obsłudze 40 wiodących technologii. Dzięki tak szerokiemu zakresowi ekspertyzy, klienci Edge1s mają unikalną możliwość znalezienia ‘diamentu’, który pozwoli ich projektom nabrać tempa. To podejście przekłada się na wyjątkową satysfakcję klientów, z których aż 97% wyraża zadowolenie z usług firmy. Model staff augmentation oferowany przez Edge1s przynosi korzyści nie tylko dla klientów, ale i dla samych pracowników, zwłaszcza tych, którzy cenią sobie eksperckie środowisko i stabilność projektów. Pracownicy, pomimo że są kierowani przez klientów w czasie trwania projektów, mogą liczyć na ciągłe poszukiwanie dla nich nowych wyzwań przez pracodawcę. To znacząco ułatwia im karierę, gdyż nie muszą samodzielnie szukać zleceń. W Edge1s, pracownicy spędzają średnio 18 miesięcy na projekcie, po czym firma proponuje im kolejne, jeszcze bardziej rozwijające zadania. Edge1s stawia na rozwój swoich ekspertów, inwestując w ich kształcenie poprzez dofinansowanie certyfikatów, uczestnictwo w konferencjach oraz szkolenia z umiejętności twardych i miękkich. Dodatkowo, firma wspiera pasje i inicjatywy pracowników, dbając o ich dobre samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne
Artykuł sponsorowany