X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Co robić, gdy Twoje dziecko uciekło z domu?

Rozwój technologii sprawia, że rodzice mają do dyspozycji prawdziwy arsenał nowoczesnych rozwiązań, po jakie warto sięgnąć, gdy dziecko ucieka z domu.

Co robić, gdy Twoje dziecko uciekło z domu?źródło: materiały Partnera

Artykuł sponsorowany

Ucieczka z domu to dla wielu rodziców cios, po którym trudno im się podnieść. W licznych przypadkach rodzice działają chaotycznie, nie wiedząc, co mają dokładnie robić, żeby odnaleźć swoją córkę lub syna. Tymczasem okazuje się, że do dyspozycji rodziców jest prawdziwy arsenał nowoczesnych technologii, po jakie warto sięgnąć, gdy tylko dziecko ucieka z domu.

Dlaczego dzieci uciekają z domu?

Dzieci i nastolatki są w wieku, z którym do głowy mogą im przychodzić najróżniejsze, często dość głupie, pomysły. Nie radząc sobie z różnymi trudnymi sytuacjami w życiu, niektóre z nich decydują się na ucieczkę z domu. W ten sposób próbują zwrócić na siebie uwagę, wykrzykując w twarz swoim rodzicom: „nie jestem szczęśliwy, zróbcie coś z tym!”.

Dzieciaki potrzebują szczególnego wsparcia, które nie zawsze uzyskują. Wtedy właśnie w ich głowach może kiełkować plan ostateczny, czyli ucieczka z domu. Źródeł takiego zachowania może być całe mnóstwo, a dotarcie do powodów ucieczki zawsze będzie stanowić klucz do sukcesu wychowawczego. Aby zająć się sednem problemu i stworzyć bezpieczniejszą atmosferę w domu, rodzice muszą dokładnie zrozumieć te przyczyny.

Co mogę zrobić, jeżeli moje dziecka ucieka z domu?

Ucieczka z domu nieletniego konsekwencje może mieć naprawdę poważne, dlatego też tak istotne jest szybkie działanie. Rodzicu, weź sprawy w swoje ręce i skorzystaj z poniższych wskazówek, gdy tylko Twój podopieczny postanowi znaleźć się na gigancie:

Zaalarmuj rodzinę i znajomych: być może Twój syn lub córka zatrzymał się u kogoś z Waszych najbliższych kręgów i wcale nie musisz się nadto martwić.

Sprawdź lokalizację telefonu dziecka: aplikacja do sledzenia telefonu dziecka Eyezy pozwala błyskawicznie i precyzyjnie zlokalizować położenie telefonu, a więc najprawdopodobniej również dziecka, bo przecież dzieciaki raczej nie rozstają się ze swoimi smartfonami.

Zerknij do wiadomości w telefonie dziecka: używając apki Eyezy możesz też uzyskać bezkompromisowy dostęp do social mediów i komunikatorów, przeglądając udostępniane tam przez dziecko treści.

Przejrzyj rzeczy prywatne w pokoju: być może uda Ci się namierzyć jakieś wskazówki na temat tego, gdzie może podziewać się Twoje dziecko.

Powiadom służby: jeśli powyższe metody nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, zadzwoń na policję i zgłoś zaginięcie dziecka, aby uruchomić poszukiwania.

Jak powstrzymać uciekające dziecko przed niecnymi zamiarami?

Rozmawiaj, rozmawiaj i jeszcze raz rozmawiaj. Stań się dla swojej córki lub syna prawdziwym przyjacielem, a nie tylko rozkazującym autorytetem, który wytycza granice, nie oferując nic w zamian. Pamiętaj też, że rozmowa nie powinna ograniczać się do Twoich wypowiedzi – słuchaj, co dziecko ma do powiedzenia i staraj się zrozumieć jego punkt widzenia.

Wyciągaj pomocną dłoń, ale nie rób tego, gdy będzie już za późno. Zamiast tego zadbaj o to, żeby od czasu do czasu spontanicznie zapytać dziecko „co słychać?” lub „czy mogę Ci w czymś pomóc?” W ten sposób Twój podopieczny zauważy, że naprawdę Ci zależy, a wówczas myśli o ucieczce z domu zejdą na dalszy plan.

Dziecko ucieka z domu? Rodzicu, weź się do roboty!

Sekretem bezpieczeństwa dzieci jest świadomość tego, dlaczego może im się przydarzyć ucieczka. Jeśli dziecko ucieka z domu, rolą rodzica jest odpowiednio zareagować, a jeszcze lepiej przeciwdziałać szkodliwemu zachowaniu. Warto wykorzystać etyczne rozwiązania monitorowania aktywności dziecka w sieci, które gwarantuje aplikacja Eyezy, aby wyprzedzić jego niecne zamiary o krok. Najlepszą strategią zapobiegawczą jest jednak stworzenie atmosfery, w której dzieci czują się kochane i doceniane.

Artykuł sponsorowany

Reklama

[FM_form id="1"]