X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook ma nowy interfejs dla zdjęć

Facebook ma nowy interfejs dla zdjęć

reklama


Pierwsze zapowiedzi nowego wyglądu galerii i nowych funkcjonalności z nią związanych pojawiły się we wrześniu 2010 roku. Wtedy z tymi rozwiązaniami miała szansę zapoznać się tylko niewielka część użytkowników. Kika dni temu Facebook powrócił do swoich planów i zapowiedział wprowadzenie zapowiadanych zmian w ciągu kliku najbliższych tygodni. W chwili obecnej pojawiły się one już na wielu profilach.

Czego dokładnie dotyczą modyfikacje? Zdjęcia są wyświetlane w czarnej ramce w nowej warstwie. Po kliknięciu na fotografię, obraz wraz z uwagami, komentarzami, wtyczką like” i tagami otwiera się w nowym oknie. Nie jest to jednak okno przeglądarki, ale specjalna nakładka na nie – grafiki są wyświetlane w lightboksie. Ten zajmuje znaczną szerokość strony, zasłaniając całą stronę, nawet reklamy. Pozwala też na szybkie przeglądanie zdjęć. Plusem jest to, że przechodząc np. do zdjęcia znajomego z poziomu naszego walla, tak naprawdę nie opuszamy strony. Po zamknięciu galerii powracamy dokładnie do miejsca, na którym skończyliśmy jej przeglądanie.

Fot.: Facebook Blog

Nowe zdjęcia będzie można przeglądać w rozdzielczości nawet ośmiokrotnie większej niż dotychczas. Facebook już od jakiegoś czasu umożliwia wgrywanie zdjęć lepszej jakości o wielkości nawet 2048 pikseli. Poza tym poprawił także samo narzędzia do dodawania zdjęć do serwisu – można pobierać je łatwiej i szybciej. Usprawnione zostało także tagowanie zdjęć. Wszystko w celu poprawienia jakości przeglądania galerii i zwiększenia możliwości interakcji między użytkownikami.

Fot.: Facebook Blog

Rozwiązanie Facebooka przypomina to zastosowane na stronach Flickra. Czy sprawdzi się na serwisie Zuckerberga? Głosy, jakie do tej pory pojawiają się ze strony użytkowników korzystających z nowej funkcji, są różne. Gdy już uzyskacie dostęp do nowej galerii, napiszcie nam, co Wy sądzicie na ten temat.

  • James Conal

    Coconut oil in particular has been shown to protect you from viruses, bacteria, infection, cancer, thyroid, brain and heart problems… plus beautifies your skin – and even burns fat! tinyurl-CoM/pj2q5v2

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail