X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zarobić na social media

Zarobić na social media

reklama


Z badań wynika, że agencje PR i reklamowe dostrzegają, jak rozwój social media wpływa pozytywnie na ich dochody – informuje eMarketer.com.  W związku z tym w najbliższych latach planują jeszcze ściślej powiązać działania na

Fot.: eMarketer.com

serwisach społecznościowych z innymi aktywnościami. Jak bardzo?

Jak podaje eMarketer.com, w 2010 roku 28% agencji PR zakomunikowało, że od 15% do 33% ich dochodów pochodziło z social media. W 2011 roku ta liczba ma wzrosnąć do 40%!

W agencjach reklamowych sytuacja wygląda trochę gorzej, choć procent udziału social media w dochodach firm jest wciąż wysoki. W większości wypadków oscyluje wokół wyników 5%-15%.

Jest kilka powodów, które wyjaśniają, dlaczego w ostatnim czasie udział social media w dochodach agencji tak mocno wzrasta. Dla każdego  z podmiotów znaczenie mają inne przyczyny, jednak to, co jest właściwe dla obu, to przekonanie, że działania PR są efektywne tylko wtedy, gdy są wsparte działaniami w serwisachspołecznościowych.

Fot.: eMarketer.com

Dla większości z agencji PR w social media jest innowacyjny, sprawdza się w Sieci znakomicie, bo pozwala na dialog z konsumentami i bieżące odpowiadanie na zapytania ze strony internautów.

Równocześnie jednak respondenci ankiet zaznaczają, że tego typu aktywności mają sens tylko wtedy, gdy są ściśle powiązane z innymi działaniami realizowanymi w kampanii.

Więcej na ten temat przeczytać można na stronach: Transworld Advertising Agency Network i Worldcom Public Relations Group.

  • Agnieszka

    Pewnie będzie coraz więcej. Tradycyjny pr z czasem pewnie zejdzie na drugi plan i głównym nurtem działań wizerunkowych będą właśnie działania w social mediach. Nic odkrywczego, ale fajnie że powstały takie dane obrazujące zjawisko.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail