X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zarobić na social media

Zarobić na social media

reklama


Z badań wynika, że agencje PR i reklamowe dostrzegają, jak rozwój social media wpływa pozytywnie na ich dochody – informuje eMarketer.com.  W związku z tym w najbliższych latach planują jeszcze ściślej powiązać działania na

Fot.: eMarketer.com

serwisach społecznościowych z innymi aktywnościami. Jak bardzo?

Jak podaje eMarketer.com, w 2010 roku 28% agencji PR zakomunikowało, że od 15% do 33% ich dochodów pochodziło z social media. W 2011 roku ta liczba ma wzrosnąć do 40%!

W agencjach reklamowych sytuacja wygląda trochę gorzej, choć procent udziału social media w dochodach firm jest wciąż wysoki. W większości wypadków oscyluje wokół wyników 5%-15%.

Jest kilka powodów, które wyjaśniają, dlaczego w ostatnim czasie udział social media w dochodach agencji tak mocno wzrasta. Dla każdego  z podmiotów znaczenie mają inne przyczyny, jednak to, co jest właściwe dla obu, to przekonanie, że działania PR są efektywne tylko wtedy, gdy są wsparte działaniami w serwisachspołecznościowych.

Fot.: eMarketer.com

Dla większości z agencji PR w social media jest innowacyjny, sprawdza się w Sieci znakomicie, bo pozwala na dialog z konsumentami i bieżące odpowiadanie na zapytania ze strony internautów.

Równocześnie jednak respondenci ankiet zaznaczają, że tego typu aktywności mają sens tylko wtedy, gdy są ściśle powiązane z innymi działaniami realizowanymi w kampanii.

Więcej na ten temat przeczytać można na stronach: Transworld Advertising Agency Network i Worldcom Public Relations Group.

  • Agnieszka

    Pewnie będzie coraz więcej. Tradycyjny pr z czasem pewnie zejdzie na drugi plan i głównym nurtem działań wizerunkowych będą właśnie działania w social mediach. Nic odkrywczego, ale fajnie że powstały takie dane obrazujące zjawisko.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail