X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Połowa Europejczyków korzysta z social media

Połowa Europejczyków korzysta z social media

reklama


Jak czytamy w raporcie eMarketera, w 2010 roku w Europie Zachodniej co najmniej 100 mln osób odwiedzało serwisy społecznościowe przynajmniej raz w miesiącu.  Liczba ta w ciągu kilka najbliższych lat ma wzrosnąć. I to nie mało! Szacuje się, że w 2011 roku ponad połowa Europejczyków odwiedzi social media przynajmniej raz na miesiąc, zaś do 2015 roku będzie to aż 64,4 % wszystkich internautów, czyli 141,9 mln osób.

Fot.: eMarketer

Co jest powodem takiej tendecji? W krajach takich, jak Niemcy, Francja i Włochy zwiększa się dostęp do szerokopasmowego Internetu. Coraz więcej osób zaczyna nie tylko korzystać z zasobów Sieci, ale czuje się na stronach WWW swobodnie i odwiedza je regularnie,  w tym także te społecznościowe.

Fot.: eMarketer

Jeśli idzie o użytkowników serwisów społecznościowych, najszybciej rozwijającą grupą są seniorzy (Senior w sieci szuka kontaktu).  Z social media korzysta jednak również sporo dzieci. Według Pew Internet & American Life Project 46% 12-latków i 62% 13-latków w USA korzysta z serwisów społecznościowych. Dane pochodzą z 2009 roku, prawdopodobnie więc liczby te zdecydowanie wzrosły od tego czasu. Najwięcej maluchów korzysta oczywiście z Facebooka, głównie z dostępnych na serwisie gier.

Wśród dzieci poniżej 12 roku życia rośnie liczba użytkowników wszelkiego rodzaju technologii interaktywnych  urządzeń mobilnych – często wykorzystywanych do połączeń z sieciami społecznościowymi.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail